• intihar eden kardeşlerin tiplerini, duruşlarını, mesleklerini, raflardaki kitaplarını filan diline dolayıp “bu işte bir iş var... operasyon çekiolar...” filan diyen paspasçıların bir kulp takmada zorluk yaşayacağı yürek burkucu hadise
  • cok korkunc ve uzucu bir olay. en cok cocuklara uzuldum. isin sosyolojik boyutu dusunulup bir onlem alinmali. daha kotusu bu tur olaylarin birbirini tetikleme ihtimalinin olmasi.

gercekten uzucu bir olay.
  • arapperestler savaştan kaçan, türkiyede sürekli çocuk peydahlayan arap itleri için ülkeyi tüketiyor , insanlarımızı da tüketiyor ve sonuç olarak insanların hayatı kararıyor ... ve kimse buna dur diyemiyor.
  • bu sabah uyanır uyanmaz her zaman yaptığım gibi elime telefonu alıp, yatakta şöyle bi gündeme göz attım. “antalya’da dört kişilik aile evde ölü bulundu” yazıyordu, birkaç gün önce, belki de dün benzer bir haberi izledikten sonra bir süre boşluğa bakıp, sonra kaldığım yerden hayatıma devam etmiştim. yeni habere bakarken, bir önceki haber aklımdan çıkmadan okudum, içime işlemiş ve ben bunu farketmemiştim, ikincisi olana dek. normalde çok yufka yürekli biriyimdir, üzüldüğümde isyan eder, herkesin cevabını bildiği ama cevap verse dahi hiçbir şeyin değişmeyeceği sorular sorar ağlardım. babam bana hayatta her şeyin olabileceğini ve bütün bunlara üzülürsem kendimi tüketeceğimi öğretti. tükenirsem işe yaramaz olurum. babam çok iyi bir öğretmendir, ama ben bazı şeyleri yaşayarak öğreniyorum. bugün ebeveynleriyle ölen iki küçük çocuğu düşünüyorum. tükenmediler, yok oldular. kızmak işe yarayan bir duygu değildir, üstelik kim suçlu ki? anne mi? baba mı? suçlu biziz kardeşim. her gün işe giderken yanından geçtiğimiz ?yoksula yokmuş gibi bakan biziz. değişim ve dönüşüm devlete isyan edip cevabını bildiğimiz soruları sorarak olmayacak belli ki... ya harekete geçeceksin ya da sen de yok olacaksın.
  • ulan apartmandaki komşular birbirini tanımıyor.biz 3 mahalle yukarıyı tanırdık.guzel.zamanda büyüdük.

umarım bir trend haline gelmez bu toplu intihar vakalari
  • çocukların resmine bakamıyorum..
    çok moralim bozuldu anlatamam.

yutkunamadım...
  • sanki çocuklar hayatta olsa sahip çıkacaksınız ya aq gelmiş burada ölmüş insanlardan hesap soruyorsunuz. hani kömür alamadığı için kendini asan bir anne vardı ne oldu onun çocuklarına biliyormusunuz? belki bir yetimhanede belki sokakta belki çoktan bir kenarda öldü gitti. sırf bu belirsizlik bile çocukları geride bırakmamak için bir neden.

aileye yardım edilseydi zaten böyle bir olay yaşanmazdı. malesef kimse kimsenin umrunda değil. o çocuklarda kimsenin umrunda olmazdı.
  • bir tarafta dünyalar güzeli çocuklarını dahi dünyadan koparacak kadar yaşamdan umudunu kesecek maddi sıkıntılar içerisindeki bir aile. diğer tarafta kapitalizmin sen özelsin bugün sana özel o! çok özel kandırmacalarıyla, şişirilmiş fiyatların indirildiği tüketim günleri.o yerinizin kolaylıkla doldurulabildigi kariyer basamaginda tokezleyip düştüğünüzde özel olmadiginizi anlamak çok uzun sürmeyecek. bu sistemde cebinizdeki para kadar ozelsinizdir çünkü.
  • yeni ortaya çıkan bilgilere göre baba 9 aydır işsizmiş. aslında kendisi önce eşini banyoda siyanür içirip öldürmüş sonra salonda 2 çocuğuna içirip intihar etmiş. bu da olayı 3'lü cinayet ve intihar haline getirir.

ancak 9 aylık işsizlik intiharı ve cinayetleri ekonomi kaynaklı hale getirir.

yazık çok yazık !
  • 9 ile 5 yaşındaki iki çocuğun cinayeti aynı zamanda. biri 36 diğeri 38 yaşında, yetişkin iki ebeveynin intihar ederken çocuklarının da hayatlarını çalması.

kafama göre doğururum işler ters gitti, borca battık, dibi gördük, başaramadık, o zaman dünyaya getirdiğim gibi götürmesini de bilirim. bu mu? vallahi pes. ekonomik zorluklarmış. hepimizin ailesi maddi açıdan zor günler geçirmiştir, ekmek almaya para bulamamayı geç hacizlerle uğraşan, evinden olan bile var. oturup dinlesen neredeyse her aileden duyarsın benzer hikayeleri. hepimiz intihar mi edelim?

çaresizliği bizde tattık, anne babaya karşı duyarlılık hissetmiyorum ama o çocukların 'öldürülmesi' içime oturdu.
hesabın var mı? giriş yap