şükela:  tümü | bugün
 • bir ekşi sözlük yazarı.

  edit:
  vaktiyle buraya düşünebildiğine dair bir şeyler yazmıştım. çok pişmanım. hani bilmeyen biri olur abuk bir entry görür veya mesaj yeşiline heyecanla bakıp "kaybol" yazısıyla karşılaşır kimmiş bu diye nickaltına bakmak ister, rehber niteliğinde özetleyeyim istedim.

  kendisi gibi düşünmeyen herkesi faşist ve ırkçı olmakla suçlayıp kaybolmasını diler, fakat kendisi gibi düşünmek için kürt ırkçısı olup akp'ye oy vermeniz ve güneydoğu'daki tüm karışıklıktan chp'yi sorumlu tutmanız gerekmektedir. biraz karışık farkındayım, anlamlandırmaya çalışmayın.

  bunun dışında eğer herhangi bir entry'sini referans göstererek haksız olduğunu kanıtlarsanız o entry anında siliniverir, o yüzden ekran görüntüsü alıp entry'nize iliştirmeye üşenmeyin. örnek 1 örnek 2

  taze bulduğum bu muhteşem örneği de sizlerle paylaşıp, noktayı koyalım;

  başlık: ilber ortaylı'nın 2 bilimsel makalesi olması

  başlıktaki 7. entry: (#55093171) görüntü
  başlıktaki 20. entry: (#55093340) görüntü

  edit 28/09/15:

  başlık: 28 eylül 2015 diha'ya polis baskını

  konu: polis dicle haber ajansını basmış, yani tamamen hükümet yönetiminde olan silahlı bir kuruluş, güneydoğu'daki bir haber ajansına saldırıda bulunarak basın özgürlüğüne hiçe saymış, oradaki insanların haber alma özgürlüğünü kısıtlamış.

  peki bu haberin üzerine bu arkadaş kime saydırmış? (#55134818) görüntü

  tabii ki de tüm bunların son bulması için akp'yi desteklemek en makul çözüm. ya n'olacaktı?

  özet: tartışmaya veya laf anlatmaya çalışmayın. faşistliğinizi kabul edin ve kaybolun.
 • friedrich engels'in , dönemin alman iktisatçısı eugen dühring'in fikirlerine karşı yazdığı kitabının ismi. okumadım..
 • orospuçocuklarının ülkemizde elini sikini sallaya sallaya geçmesini,hesap ödemeden yine aynı uzuvları sallayarak gitmesini komik bulan makine mühendisiciği.bi de mesleğini cern'de çalışıyor gibi belirtmiyor mu..ah benim yevrıım.
 • eugen dühring gibi antisemitizm'in fikir babası birinin görüşlerine karşı eylül 1876 - haziran 1878 arası kaleme alınmış bir friedrich engels eseri.

  kitapta komünizme karşı sert bir tavır takınan dühring eleştirilmekle beraber komünizm hakkında temel bilgiler verilmiştir. lenin'e göre, manifesto ile birlikte bir işçinin okuması gereken en önemli kitaplardandır.

  nietzsche de eugen dühring'i yahudi düşmanı olan içi boş bir insan olarak tanımlamıştır.

  (bkz: eugen dühring)
 • (bkz: ergen)
 • çikolatayı viskiye meze eden ergen zhiniyetli suser.
 • türkçe bir başlık içinde newroz yerine nevruz yazdıkları için: "edit 2: eğer konu düzelmezse sözlüğe girip gireceğim son entry de budur. diğer entrylerimi de komple sileceğim. hiçbir zaman ırkçıların korunduğu bir yere katkı sunmadım ve sunmam da." diyen birisi. daha sonra ise: "... benden bu kadar. ırkçılığı yaymada size kolay gelsin." deyip sözlüğü bırakmış.

  bırakmasının büyük bir kayıp olacağını düşünmüyorum. türkçe başlık açıp, içine iki tane kürtçe sözcük sıkıştırınca kusura bakma ama bir boka benzemiyor. dil bütünlüğü ile ilgili bir sorun yüzünden, incinmek saçma. kendi kendine bir mağduriyet yaratmış ve ona inanmış. türkçe bir cümle içine kürtçe sözcükler de ingilizce sözcükler de yakışmıyor. anlatımı bozuyor.

  kürtçe konuşurken içine türkçe sözcükler sıkıştırınca güzel mi oluyor?
  türkçe konuşurken içine ingilizce sözcükler sıkıştırınca güzel mi oluyor?
  ingilizce konuşurken içine türkçe sözcükler sıkıştırınca güzel mi oluyor?

  how are you bugün?
  fine teşekkürler.

  sözlükten buna benzer bir tarzancaya izin çıkmadığı için kendini mağdur durumuna düşürmüş ve buna inanmış. açtığı başlık altında. "abi neden norway başlığı norveçe taşınmıyor?" diyen mi dersin. "come yerine, gelmek kullanalım." diyen mi dersin.

  sözlüğün özellikle kürtçeye yönelik bir tutumu yok. denemek serbest. siz gidin 21 mart 2015 norway'de yaşadığım rezalet diye başlık açın. 21 mart 2015 norveç'te yaşadığım rezalet olarak düzeltilecektir.
 • dagdan gelip bagdakini kovmaya calisan ergen. okudugunu anlamaktan bihaber, ozel mesaj yoluyla agzindan salyalar akarak hakaret etmeyi kendine yakistiran birey.

  19 entry'si varmis. dikkatimi cekmeyen birisiydi, kurtculuk yapan, viski cikolata ile hava yapmaya calisan, bir zumreye dahil olmak isteyen, dikkat cekmeye cabalayan birisiymis. sasirmadim.
 • bana "kaybol" diye mesaj atmış. ben de dedim ki, mesaj atan yani bana gelen sensin, afedersin sen kaybol git. skldjfsklfjslf bu kürtçüler böyle şekerim, gafa yok.
 • ankara'da yüz yüze konuştuğum, dünyalar tatlısı bir eleman. saç sakaldan yüzü gözükmüyordu belki o yüzden öyle geldi, bilmiom.