• bu fanboylardan biriyle geçenlerde tanışmış oldum.. bu arkadaş, iphone'u ile oynadığı oyunları gösterirken, android'de bunlar yoktur derken bir zaman sonra macbook'u için "bu makinada da pek oyun oynanmıyor" gibisinden en klişe lafımı attıktan sonra "ben bunda nette takılıyorum, oyuna gerek yok" demiştir..

ayrıca bir çok fanboy android'e ait telefonların gittikçe büyüdüğünü gördükçe bir telefon için 3,5 inç'in en ideal boyut olduğunda diretirken yeni iphone'un ekranı büyüyecek iddiaları çoğalınca 4 inç için ideal demeye başlamışlardır..

özet: apple güzeldir, fanboyluk kötüdür..
  • android sorun cikardiginda "abi android iste stabil degil, illa custom rom kurmak, kernel derlemek, cpu'nun pinlerini lehimlemek gerek, forumlarda dolas dur" der.
    ios'un yeni versiyonunu yuklerken sorun cikinca ise bir anda komunite insanina donusur, diger apple'cilarin dertlerine derman olmaya calisir, "ya iste su anda beta oldugu icin tam degil hersey" diye kendini avutur.

android fanboy bunun aynisini yapmaz mi? yapar. ikisinin de amina koyim.

yakinda bunlarin yaninda bir de windows8 fanboylar ortaya cikacak, iyce kafamiz sikilecek.
  • anlamakta güçlük çektiğim insanlar. dün bir tanesi tweet atmış şaştım kaldım afalladım. tweet aynen şöyle; "blackberry teslim bayrağını çekmiş diyorlar? darısı android'in başına diyelim öyleyse..."

senin olayın ne gardaaş??
  • aslen amasyalıdır. gerekirse desktopı pilava katar yer.
  • kendilerini tespit etmek çok fazla uğraş gerektirmez... herhangi bir apple ürününün eksikliğine (örn: iphone'dan diğer telefonlara bluetooth ile dosya transferi olmaması) cevap olarak "olmaması iyi olmuş" deniliyorsa karşınızda bir apple fanboyu var demektir.
  • fena halde akp'yi destekleyen seçmeni andıran kitleye benzerler.

rte "nato'nun ne işi var libya'da" diye sorar, bunlar "gördünüz mü nato'ya bile kafa tutuyor" derler. çark edince de "helal olsun rte'na, adam dünya liderliğine oynuyor" derler. doğalgaz*, benzin, elektrik* veya herhangi bir şeye zam yapılsa hiç bozmayıp "rte zam yaptıysa bir bildiği vardır, bak pırlanta fiyatları indi*" deyip yandaşlığı abartıkça abartırlar.

bu fanboy'lara da iphone 3gs zamanında "ön tarafta kamera yok" dersin, "gerek yok" derler. iphone 4'ün bu donanıma sahip olduğunu gördüklerinde ise "steve jobs'a helal olsun, çok süper düşünmüş" bunu derler. iphone 4s'e "ekran boyutu ufak" dersin, bunlar yine "gerek yok, en ideali en güzeli bu" derler. iphone 5'in ekran boyutunun rakipleri gibi olduğunu gördüklerinde ise muhtemelen "yok böyle bir fikir, artık cep telefonunda oyun oynamak, video izlemek, web'de gezinmek bambaşka bir keyif oldu, steve jobs rahmetli oldu ama apple hala über-süper telefonlar yapıyor" derler.

zaten bu komik durum zaytung'a da haber olmuştu:
    http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=49911
  • ben genelde kendilerini anarken applefag veya apple fagboy demeyi tercih ediyorum çünkü bazen hakikaten hazımsız ibneler gibi davranıyorlar. şu anda dünyada apple'dan nefret eden bu kadar insan varsa sebebi apple'ın kendisinden ziyade bu beyin fakiri savunucularıdır. bir insan apple ürünü kullanır ama marka fanatikliği nedir, ben samsung da kullanırım, sony de, lg de, ama işime gelmeyen yeri olursa yerden yere vururum, para veriyorum ben o ürüne, babasının hayrına vermiyor bana o telefonu veya tableti, kalkıp bataryasının çıkmamasına "abi çıkmaması daha iyi ya bataryanın" diyen bir adam insanı teknolojiden de tiksindirir, apple'dan da.
  • apple özelinde değil de, genel olarak gülüyorum ben bu fanboy modellerine.

adam senin para verip alman için bişey üretiyor, sen almazsan yaşayamaz, sen alıyorsun, o sana muhtaç konumda.
    seninse adama götünü vermediğin kalıyor.

şu başlıkta bile nasıl kendini yırtanlar var, savunacağım diye. abi komik, cidden komik bak. salim kafayla otur arka arkaya oku, gerçekten komik.

cihaz işte amınakoyim, alıyosun kullanıyosun "aa ne güzel" diyosun. tamam. o kadar.
hesabın var mı? giriş yap