• ülkenin halinden, cahil gazetecilerden, ben de fotoğrafçı oldum deyip yapıtlarını gösterme yarışına girenlerden, fotoğraflarını izinsiz kullanan gazete-dergilerden, fotoğraf albümlerinin sayfalarını koparıp çerçeveleten ve duvarına asan otellerden sahiplerinden, ara cafe 'yi mesken tutan tasmalı turkcell'cilerden... bıkmış insan.
  • ustadır. usta be, şu ensendeki fotoğraf makinesini bir anlatsana.. sonra vapurun açığına çömelmiş okuyan kürt hamalı, onu da anlat, bir de çarşıdaki dükkanında, ıvır zıvır arasında yitmiş esnafı.. bir de istanbul'u, picasso'nun hamurdan ellerini, sinema artizlerini.. baştan başla, en eskiden, danişment geçidinden ha?.. ne dersin? sonra da çıkarsın yeniden. sana hayranız be usta, taaa derinden...
  • (bkz: hasan şenyüksel)
    (bkz: badi)
  • anlatacak bir şeyi olmayan birisi. kaydedebildiği kadar vârolan ya da. yâni, artık yok biri...
  • "50 seneyi doldurdum, dolduralı da 10 sene oldu" diyen tonton.

5n1k'da sarfetti bu sözü. program bitiminde vedası:

- "ok mi? tamam mı? merhaba!"
  • "fotoğraf makinasının ne beyni vardır ne de kalbi." diyor ara güler, "sevdalanmaz, kıskanmaz ve kızmaz. halbuki fotoğrafı yaratmak için; görüşe, birikime ve anılara sahip olmak gerekir. bu makina, beynin ve gözün önündedir, ordan bakarsan onun da beynindekini çekersin. öyle ki, bu fotoğraf makinası denen makina, fotoğraf çekenin ensesinde olsa, daha iyi olur gibi geliyor bana."

madem öyle istiyorsun usta, diyelim verdik siparişi. sen gibi ustaların sayısı artacak gibi geliyor mu sana da?
  • geçenlerde hala filmlerine bakıp bir arkadaşıyla kritik yaparken gördüğüm, alanında dünyanın saygısını kazanmış esprili güzel insan, fotoğrafçı.
  • elia kazan 'ın otobiyografik kitabı a life'ın türkiye basımındaki kapak fotoğrafını çekmiş kişi.
  • tatlı bir "huysuz ihtiyar" dır kendisi....
  • "bu şehir niye benim şehrimdir bilir misin? vatan millet sakarya için değil! aşklarımı burada yaşamışımdır, filan köşede işemişimdir, şurada dayak yemişimdir, orada bir herifi dövmüşümdür. istanbul'da geçmişim vardır, duvarlara benim kokum sinmiştir. işte bunun adına 'vatan' denir, anladın mı?"
hesabın var mı? giriş yap