• uber uygulaması ile çağrılan araçta sigara içilmesine izin vermeyen şoföre "parasını ben vermiyom mu" argümanıyla saldıran ve şoförü hastanelik eden kişinin eylemi.

kamera kayıtları

über kullanıcısıyım, özellikle kampanyalı dönemlerde efsane fiyatlarla acayip mesafeler yapmış biriyim. istanbul'daki taksici terörünün sona ermesinin sadece über ve bitaksi gibi rekabetçi uygulamalarla mümkün olacağını düşünüyorum. bu ve bunun gibi olaylar oldukça da umudumu kaybediyorum. müşterisi ne ki şoförü nasıl olsun diye düşünüyorum..

lan hepsini geçtim, "abi sabah işimden olacağım gözünü seveyim dışarıda için" diyen adama aniden saldırıp, çatır çatır yumruklamak nasıl bir ruh halinin eseridir? şoförün kusur oranı %0 lan!

not: uber'e dahil olan araçlar genelde turizm şirketlerine bağlı çalışan ve gündüz turistik şehir içi (hatta bazen istanbul-kapadokya, mevsime göre istanbul-bodrum vs) vip transferlerinde kullanılan araçlardır. ve binen müşteriler genelde "aman sigaranın s'si olmasın, çok yaşlıyım ve çok zenginim, ayrıca aşırı avrupalıyım tuvalet kağıdım bile glutensiz olacak" takıntısı olan aşırı zengin ve aşırı yaşlı turistlerdir.* bu yüzden bu araçlar ertesi gün çalışacaksa şoförler ekstra hassas davranır. hatta bazen prodüksiyon firmalarına kiralanır, ünlülerin transferlerini yapar bu araçlar. şoförün hassasiyeti de bu sebeplerden aslında.

edit: 19.10.2016 günlük linç başlığı gelmiştir.
  • yaşamaktan, ülkeden, insanlığa olan inançtan bir kez daha soğumamıza sebep olan sinir bozucu olay.

"adam sigara içiyor, adam öldürmüyoz." diyor bir de insanlığı çoktan öldürmüş haberi yok.
  • izlerken "ulan şu an yanımda olsalar da bi dövsem şu serserileri" diye düşündüren olay
  • insanın içini titreten olay.

gündemde kalmalı ve o yaratık herif en üst cezayı almalı.

''abi ben ne yaptım sana yaa. '' diyen birisine nasıl bu şekilde vurabilir bir ''insan'' aklım almıyor, ağzım açık ekrana bakıyorum şuan.
  • turk milletinin hizmet degil hizmeti sunani satin aldigi sanrisindan kaynaklanan eylem. heryerde boyle bu durum. restaurant'a gidince kendini insanlar restaurant'in sahibi zannedip garsonlarla hakaretvari konusuyor, hakeza otellerde, sinemada, giyim magazasinda, orada, burada.
  • ülkede tüm kanunlar suçludan taraf olduğu için şerefsiz adam kamera olduğunu duymasına rağmen rahat rahat saldırmış şöföre.

ülkemize göre beğenmediğimiz, geri kaldığını iddia ettiğimiz gürcistan'da çalıştım 1 yıl boyunca. dünyanın en aksi insanları olmalarına rağmen kavga o kadar azdı ki. sordum soruşturdum nedir bu huzur diye. birine attığın tokat 7 yıldan başlıyor aga. ayrıca öyle duruşmada kravat taktın, uslu durdun diye indirim falan yok. önce bir tutuklayayım sonra salayım, yıllar sonra belki cezayı uygularım mantığı da yok. saldırı sonrası tutuklandığın gibi içeridesin, hızlı bir yargılamayla da hemen cezan kesinleşiyor.

gürcistan'da en ateşli tartışmada bile bir taraf diğerine dakikalarca bağırıyor, yorulduğu zaman susuyor bu sefer diğeri başlıyor bağırmaya. kimsenin çok afedersiniz götü yemiyor karşısındakine fiske bile vurmaya. bizde ise karşındaki insana ağır derecede fiziki şiddet uygulasan bile elini kolunu sallaya sallaya geziyorsun.

cezalara düzenleme gelmesse böyle olayları daha çok görürüz.
  • orospu çocuğu nedir, nasıl olunur? sorusunun cevabını içeren olay.

özellikle o yumruk vuran orospu çocuğunu tutacaksın, bayıltana kadar döveceksin, yalvaracak "abi taşşağını yiyim yeter" diyecek, devam edeceksin. şerefsiz herifler! çok sinirlendim ulan yine.
  • bir adet orospu çocuğu içeren saldırı.

alınabilecek en yüksek cezayı alsın şerefsiz.
  • (bkz: welcome to the jungle)

(bkz: bireysel silahlanma)

en büyük sorun, prensip takıntısı. herkese eşit davranmak bu ülkede mallıktır, net.

tek çözüm, romalılar gibi davranmak. yani medenilerle medeni, barbarlarla barbar olmak. önüne cleopatra çıkınca tatlı tatlı sorunlarını çözeceksin, önüne vercingetorix çıkınca götüne kılıcı sokup leşini aslanlara yem olarak atacaksın.

şoförün hatası da bu. barbarla medeni olmaya çalışıyor, laf anlatmaya çalışıyor, ve olay beklenen şekilde ilerliyor. onun yerine ilk küfürleri işittikten sonra emaneti çekip "inin lan arabadan ve siktirin gidin" deseydi bu olay yaşanmazdı, belki de sadece "19 ekim 2016 über rezaleti" diye bir başlığın açılması ile sonuçlanacaktı.
  • taksici viralidir.

kendi işlerini baltalayacak uygulamaları tespit edip insanları soğutmak için uğraşan bir taksici olabilir bunu yapan.

şu hareketleri yapanın normal bir insan olduğunu varsaydığımızda gayet saçma gelen video, adamın taksici olduğunu düşündüğümüzde anlam kazanmaktadır.

(bkz: orospu çocuğu taksici)
hesabın var mı? giriş yap