• another weekend sarkisini dinlerken, aniden etrafim la la land ilkbahar ve yaz mevsimlerine donmus gibi rengarenk bir huzur hissediyorum. sevgi kelebegi yapan tatlis bir sarki.
  • asıl adı ariel marcus rosenberg olan los angeles'li yetenek. 79'ludur. en büyük ilhamı olarak r. stevie moore'u soylese de ayrıca erken donem bowie etkisi carpıcı cogu parcasında. bir de animal collective albüm cıkarmasında elinden tutmustur.cok calıskandır, albümleri;

2002: house arrest/lover boy (haunted graffiti 5-6) (ballbearings pinatas)
    2003: worn copy (haunted graffiti 8) (rhystop)
    2004: the doldrums (haunted graffiti 2; reissue) (paw tracks)
    2005: worn copy (haunted graffiti 8; reissue) (paw tracks)
    2006: house arrest (haunted graffiti 5; reissue) (paw tracks)

yeraltı albümleri;

1996: the nile pan pt. 1-11
    1996: kids on drugs
    1996: kraftwerk / experiments
    1996: dove
    1997: death dorm 1-4 (comp)
    1997: tape 1
    1997: metamorfosi / inumi
    1997: equus 1 & 3
    1997: master 1 & 2
    1997: bianca live / demoes
    1998: hum it in the streets (papermasche)
    1998: ariel rosenberg's thrash n' burn + pre
    1998: gorrilla live 1 + solo
    1998: unreleased gorrilla tape
    1998: gorrilla 2
    1998: appleasians vaults
    1998: appleasians greatest hits
    1998: haunted graffiti - cemetaries / railroads
    1999: appleasians live / the birth of haunted graffiti demoes
    1999: haunted graffiti - underground double
    1999: haunted graffiti - spiers in the snow ep
    1999: haunted graffiti - phantasm ep
    1999: haunted graffiti - young pilot astray + phantasm ep
    1999: haunted graffiti - doldrums sessions
    2000: haunted graffiti - doldrums
    2000: mother of god + orange s*ns - live
    2002: scared famous/ff»
    2003: holy shit ep
  • etkisi gün geçtikçe artan pom pom albümünden yeni video klip, albümün kapanışını iyimserlikle yapan dayzen inn daydreams şarkısına gelmiş.

yine normalliğin sınırlarını zorlayan, yine görüntüleri hafızamıza kazınacak şahane bir çalışma.

haydi hep birlikte: "i used to dream, dream awake, hide in the dark, fade into gray..."
  • çok sinir bozucu, sanırım atonal, çok acayip, çok manyak şarkıların yaratıcısı. atıf yılmaz'ın kara gözlüm filminde, yengeç rıza*, bir telefon kulübesinden aradığı azize'ye*, "azizem o şarkıyı sana ben yazdım," deyip, "sevemedim kara gözlüm, seni doyunca," diye de şarkı söylemeye başlar. azize de, "hadddi len!" gibi bir şeyler deyip telefonu kapatır. böyle şarkıların yaratıcısı. ece ayhan görseydi, sevmesi gerektiğini düşünürdü, kesin. "sıkı müzik yapanlardan biri de odur," derdi mesela ariel pink hakkında.
  • blm eylemleri icin siddet ve talani desteklemem diye konusurken, trump gosterileri icin cok huzurluydu demistir. umarim ayni husuyla tum kazandiklarini kaybedersin.
  • yine 80'lerin kaset kültürüyle harmanladığı bir albümle karşımıza çıkan prodüktör. pom pom'da iyi elektronik melodiler var. sexual athletics iyi. jell-o'da ise sanki tanıdık bir sound'a yaslanıyor.
  • görüntüsüyle kurt cobain'i, sesiyle robert smith'i andıran garip rockçı. görüntüsünün ekstremliğiyle ters orantılı olarak konuşmasının muntazamlığı dikkat çekici.
  • bu ara lipstick şarkısı pis pis rüyama dahi giriyor. lipstick murder; dancefloor murder, her hangi bir kadın.

"olur böyle şeyler. önümüze bakalım tarzında" bir "es" verdiği su götürmez şarkı.
  • ariel pink adı altında, pom pom adlı ilk solo albümünü taze yayınlamış sayko deli. cayır cayır.
  • şarkılarının hemen hepsinde taner öngür duyabildiğim sanatçı. ben mi delirdim acaba. kanıtlarımla editleyeceğim.
hesabın var mı? giriş yap