şükela:  tümü | bugün
  • asıl adı ariel marcus rosenberg olan los angeles'li yetenek. 79'ludur. en büyük ilhamı olarak r. stevie moore'u soylese de ayrıca erken donem bowie etkisi carpıcı cogu parcasında. bir de animal collective albüm cıkarmasında elinden tutmustur.cok calıskandır, albümleri;

2002: house arrest/lover boy (haunted graffiti 5-6) (ballbearings pinatas)
    2003: worn copy (haunted graffiti 8) (rhystop)
    2004: the doldrums (haunted graffiti 2; reissue) (paw tracks)
    2005: worn copy (haunted graffiti 8; reissue) (paw tracks)
    2006: house arrest (haunted graffiti 5; reissue) (paw tracks)

yeraltı albümleri;

1996: the nile pan pt. 1-11
    1996: kids on drugs
    1996: kraftwerk / experiments
    1996: dove
    1997: death dorm 1-4 (comp)
    1997: tape 1
    1997: metamorfosi / inumi
    1997: equus 1 & 3
    1997: master 1 & 2
    1997: bianca live / demoes
    1998: hum it in the streets (papermasche)
    1998: ariel rosenberg's thrash n' burn + pre
    1998: gorrilla live 1 + solo
    1998: unreleased gorrilla tape
    1998: gorrilla 2
    1998: appleasians vaults
    1998: appleasians greatest hits
    1998: haunted graffiti - cemetaries / railroads
    1999: appleasians live / the birth of haunted graffiti demoes
    1999: haunted graffiti - underground double
    1999: haunted graffiti - spiers in the snow ep
    1999: haunted graffiti - phantasm ep
    1999: haunted graffiti - young pilot astray + phantasm ep
    1999: haunted graffiti - doldrums sessions
    2000: haunted graffiti - doldrums
    2000: mother of god + orange s*ns - live
    2002: scared famous/ff»
    2003: holy shit ep
  • görüntüsüyle kurt cobain'i, sesiyle robert smith'i andıran garip rockçı. görüntüsünün ekstremliğiyle ters orantılı olarak konuşmasının muntazamlığı dikkat çekici.
  • o kadar kaynak bir adama benziyor ki, cumartesi geceleri karı kız kesmeye çıkarmak istiyorum.

şaka maka baya yetenekli bir adam. albümlerini evinde kaydediyor, yemek üzerine şarkı yazıyor.
  • (bkz: pom pom)
  • controversial olsa da o 10 sene onceki fuzzzz dolu kasetlerindeki muzikaliteye asla ulasamayacagini her yeni yayinladigi isiyle belli eden, kurt cobain gorunumlu prince ruhlu. haunted graffiti'yi filan geri de biraktik , tamam madonna'nin yeni albumu icin sarki yaz diye davet bile gonderir olmuslar sana (o endustri okuzlerinin hipster acliklarina tukuriyim ben, lan daha caldigi akorun ne oldugunu bilmeyen keshlerkeshi bir adami napicaksiniz o steril-uber-profesyonel ortamda) ama sarkilar igrenc dostum. gorsel olarak yaptigi islerdeki ilginclik dozaji hala yerinde , bir donup baktiriyor ama o kadar. picture me gone diye son videosunu izledim ve hazirladigim laflari soylemeden issiz bir cekmeceye kaldiriyorum, gercekten "shit". 60 sene oncesinin baladlarindan melodilere sirti dayayip, cesitli kompozisyonel (yeter bu turkceye cevirme mahalle baskisi(!)) hilecikler, ziller, gurultuler, cigliklarla satma devri bittiiii, yasandi bittiii.. oyle iste.
  • ariel pink adı altında, pom pom adlı ilk solo albümünü taze yayınlamış sayko deli. cayır cayır.
  • yine 80'lerin kaset kültürüyle harmanladığı bir albümle karşımıza çıkan prodüktör. pom pom'da iyi elektronik melodiler var. sexual athletics iyi. jell-o'da ise sanki tanıdık bir sound'a yaslanıyor.
  • mature themes'i atlayarak en son 2010 yilinda before today'i dinlemistim, ariel pink's haunted graffiti idi o zaman. arcade fire'in the suburbs ile yaristiriyordum, gerisini siz dusunun. efsane albumlerinden birisidir before today. the suburbs'un ne kadar korkunc bir album oldugunu dusunenler before today'de kayda deger bir sey bulamayabilirler gerci. neyse, 2014'u kapatmadan pom pom cikardilar. hizli tuketilemeyen bir is olmus ilk izlenimim. aklimda kalan bir sey olmadi ki bence bu cok iyi. icinde buyuk bir cevher var bu ariel pink'in, herkes kesfetsin.

albumdeki lipstick'e dikkat!

who is this?
    who am i?
    what is this?
    truth is this
    that it lies
    truth exists

pom pom'un kapagindaki yazilarin estetik olarak orantisina takildim, pembe rengin ustune hem de.

edit: put your number in my phone'in introsu ne acayip ve de dehset olmus. o 3-4 sn. bize hic yabanci degil aslinda. sarkiyi da hoslandiginiz kiza armagan edin beyler.

edit: album kapagini kurcaladim gecenin su vaktinde. p harfi l ve o'ya benzer harflerden meydana geliyor. bu durumda harflerin sayisi; 2 adet l, 4 adet o, 2 adet m'e cikiyor. ama aslinda hepsinden 3'er adet var.

edit: tersten okununca "wool wool" oluyor diyen bile cikti, arghh! *
  • yilin en iyisi, en superi listeleri yapmaktan hic haz etmiyorum. ama, boyle bir liste yapilacaksa en ust siralarinda pom pom ile yerini almasi gereken isim. dinledikce farkina vardigim nefis bir sarki var albumde! israrla dinleyin. (bkz: not enough violence!)