• ortaokullu küçük bir kız iken çok oynadığım ama esprilerini şimdi tekrar oynayınca anladığım çok eski türk yapımı flaş oyun.

http://www.erenetoyun.com/…/arkadas-dovme_oyna.html

oyunda, tipi sağdaki seçeneklerden değiştirilebilen ağzından salyalar akmakta olan leş, yancı bir eleman vardır. kendisine atılan her dayak sonrası konuşmaktadır. replikleri sırasıyla şöyledir:

tokat: olum senden aldığım dvd çizilmiş lan! sorun olmaz di mi abi? baba var ya kankasın be neler neler yaptık beraber di mi ya? ne yaptık abi? şöyle bi düşünsen yani oo neler neler di mi abi? şimdi aklıma gelmiyor ama yani iyi bir geçmişimiz var beraber onu bozmayalım ya o açıdan...

boğazlama: heyt be kankasın be olm, çok seviyom olm ben seni, sigaran var mı? abi şu flaşı bana öğretsene ya nasıl yapıyorsun o tipleri falan ya? abi bu ara bi triplerdesin böyle yani ağız burun hareketleri yapıyosun... sevmiyorum yani bak yanlış yapıyosun yani...

boğaza elle darbe: bi cebi versene arkadaşı arıycam ya iki dakka ver ya... naptın lan altılıyı yatırdın mı akşam? abi akşam bi gelsene benim windows göçmüş ona bi el atarsın ya. sen biliyosun bu işleri hem program falan mp3 ne varsa kap gel yani...

gözleri çıkarma hareketi: abi beş milyon vericen mi ya borç mahiyetinde yani pederden alınca veririm... akşam boş musun abi yemeğe geliyim mi abi? abi gel okeyde dördüncü eksik yalnız taş çalma ha çok böyle artistlik yapıyorsun sen sevmiyorum böle huylarını aslında ama hadi gel yani. zaten yabancı değilsin yani...

final, benzin döküp yakma: baba akşam arabayı kap gel meyhaneye gidelim hadi gel. yalnız bende para yok yani ona göre yani... baba yarın haberbatur tek olur mu?
  • grafi2000'e girilen kaotik dönemlerde bolca oynanan, komik bir oyun. o dönemlerde bir de bilgisayar dövme oyunu vardı ki, saçma sapan bilgisayar hatalarından bıkanlara ilaç gibi gelirdi.*
hesabın var mı? giriş yap