• birçok suserin farkında olduğu hazin durum.
  • yaşlanıyorsunuz, ya bedenen veya ruhen.
  • müzik bozdu, sinema bozdu, edebiyat bozdu, tiyatro bozdu, insan kalitesi düştü, sadece bilgisayar oyunları daha güzel.
  • kesinlikle doğru bir önermedir.

bazen anlık olarak tat verdiğini sanırsın lâkin öyle olmadığını kısa süre sonra tekrar idrak edersin. hele de o korkunç ve özgür karanlıkta, geceleri bitmek bilmeyen iç ses sana cehennemi yaşatır. kurtulmak için çabaladığın her an, daha da derine inersin, daha da aydınlanırsın ve daha da tat alamaz olursun. tat almayı geçtim, bir süre sonra her şey o kadar üst üste gelir ki kolunu kıpırdatacak halin kalmaz, sadece gebermek istersin, istersin de onu bile beceremez, onun tadından bile mahrum kalırsın.

öyle bir saçma haldeyim yani şu an. tebrikler, el birliği ile siktiniz beni.
  • yaşlanma belirtisi mi, ülkenin malum durumu mu, depresyon mu sebebi nedir bilmiyorum ama kendim dahil etrafımdaki neredeyse herkesin muzdarip olduğu durumdur.
  • yaşlanma belirtisidir. depresyon belirtisi de olabilir.
    her halükarda terapi tavsiye ederim. hayat belki bir kere, haliyle tat almayı öğrenmek gerekir.
  • gerçekliği olan önerme.

ne içtiğim rakıdan ne cinden; ne dinlediğim müzikten; ne yediğim yemekten; ne öpmekten hiçbir şeyden eskisi gibi keyif alamıyorum. ya her şeyin ilk zamanları güzeldi ya da gerçekten dibe batmış hissediyorum bilmiyorum. ama bazı değişimlerden nefret dahi etmiyorum.
  • 2002den beri süregelen lanettir. nedenini biliyorsunuz.
  • yukarida verilen tukenmislik sendromu semptomlarini okuyana kadar bu sendroma yakanlandigimi bilmiyordum. evet tukenmisiz arkadas, neyin zevkini alacagiz.
hesabın var mı? giriş yap