• bu cümleyi kurduktan sonra, cidden sevmiyorum ben. "artık sevmeyeceğim" diyorum ve vazgeçiyorum sevmekten. kadın-erkek farketmiyor. hayatımda yer alan ve sevdiğim tüm insanlar için geçerli. amma velakin sevmekten vazgeçtiğim kadar kolay olmuyor, hayatımdan çıkarması onları. sonra sevmediğin insanlarla görüş, yaşa, falan filan. bu duruma da bir çare bulacağım ileride umutluyum.
    (bkz: hafife alma beni sakın alışkanlık yaparım)
  • zamanında sözlerini şöyle modifiye etmişliğimiz vardır maalesef:

sarkıt eğmeyeceğim
    bütün cerahat benim
    ne kadar yağlarsan hoş
    ne kadar havlarsan hoşşt
    sağa dönmeyeceğim.

pişsin artık şu pide
    yiyemem bunu böyle.
    sen ayran söylersen söyle
    bu lavaş yenmez böyle
    dağa dönmeyeceğim.
  • öyle de bi parçadır ki; herhangi bir enstrümanı çalmaya başlayan her türk genci, ister-istemez, hatta -kim bilir- refleks olarak çalar bu parçayı... gitar ve klavye çalmaya başlayanlarda daha yoğun görülür bu durum...
  • flamenko yorumuyla genç bir gitar virtüözünün adeta döktürdüğü şarkı. vallahi helal olsun böyle gençlere.

http://www.youtube.com/…lndzrhgqmso&feature=related
  • artik sozluge yazmayacagim demek gibi bisey. gercek disi, imkansiz, manasiz...
  • tamer karadağlı ve nilüfer açıkalın'ın berbat oyunculuklarıyla bezeli bir versiyonu cine5 için yapılmış ve tarafımdan 'türk filmlerinin evrimi babında nereye vardık?' sorusunu aydınlatabilmek adına sonuna kadar sabırla izlenmiştir. cüneyt arkın ve türkan şoraylı filmde sadece komik gelen tesadüf ve mantıksızlıklar silsilesi bir nebze de olsa gelişmesi, klişelerden kurtulması gereken türk filmi mantığından hiç uzaklaşılamadığını bana göstermiş ve yönetmenine ufak çaplı da olsa küfürler yağdırmama vesile olmuştur. yapımcı ve yönetmenlere gidin başka iş yapın, oyunculara da utanın demekten başka bişey gelmiyor elden. ve artık türk filmi izlemeyenleri eleştirmeden önce bir durup düşünelim.
  • ennıo morrıcone yi catlatacak duzeyde muthis bir spagetti western melodisidir,
    bu sarkı calarken hayalimde canlanan
    cuneyt arkın , turkan soray görüntüleri degildir,
    lee van cleef, clint eastwood ve bir sürü yabani bakışlı meksikalı gelir gözümün önüne,
    herhalde bestecisi de donemin etkisinde kalmış ve spagetti western ruhunu iyi ozumsemiş cunku duzenlemesi de gercekten muthiştir.
  • cine5 versiyonu arada sırada turkmax'ta gösterilen film. izleyin, nilüfer açıkalın bir anda dünyada en nefret ettiğiniz insan olsun.
hesabın var mı? giriş yap