şükela:  tümü | bugün
  • şarabın parasını saf mı saf alt komşumdan gelen vergilerle ödediğim için haklı serzeniş; tövbe.
  • 1000 liralık bardakta su içince helaaaaaal ayda yılda 100 liralık şarap içince ovvvvv. amk sizin.

ön not 1: şarap içmiyorum
    ön not 2: galiba troll'e yanıt verdim :/
  • yalandır, muhtemelen fiyat 106,79 tl veya 107,36 falandır. leman küsüratlı geçirmeyi çok sever.
  • "gitme, içme..!" şeklinde yanıt verilecek olan durum.
  • asgari ucretli adamin leman kulturde sarap icmek icin ciddi para harcamasi gerektirdigi anlamina gelen karsilastirma. *
  • göd!

sen de don perinyon 2006 kaberne-merlo kupajı içme, git yakut iç, sade iç! 30 lira ver çık.

bu arada asgari ücret/şarap endeksi diye bi şey yok anam. asgari ücret/simit endeksi çay endeksi var.

https://www.youtube.com/watch?v=msl_nszlywq
  • lan insan bazen hakkaten şaşıyor ya! olm şişesi 10000 tl'ya de şarap var. herif kazanıyor içiyor, sen de oku, sen de akıllı ol, sen de kazan, sen de iç. şu çok kazanan çok harcayan adamdan alıp veremediğiniz nedir yahu? kazanmasın mı, maaşını hayır kurumlarına mı bağışlasın?
  • bu bilgiye istinaden "millet 1000 tl ile ev geçindirirken o parayı içkiye gömmeye utanmıyor musun, derler mi acaba kendilerine?" demiş insanın biri.

ben de ona şöyle cevap vereyim;

1. toplumun büyük çoğunluğu asgari ücretle geçinirken devlet büyüklerimiz sadece kendini ve cemaatini zenginleştirirken sokaktaki aç insanları yada asgari ücretle geçinen aileleri düşünecek değilim. çoğunluğun oy verdiği ve başımıza getirdiği insanlar yüzünden arada böyle uçurum var.

2. arkadaşım o parayı benle kazanmadın, hesabını soramazsın. kendi isteğimle, fiyatını bile bile şarabımı da içerim, arabamı da alırım. ama başımızdaki insanlar senin benim cebimden çıkan parayla mal mülk sahibi oluyor. o küçük kafanı şarap parası gibi ıvır zıvırla yorma, bunu düşün bence.

3. yine yağmur var ankara'da. başlıycam şarabına da lemanına da. leman dediğin ne ki zaten ucuz bir mekan.