• burnunu iyi bir sürttüyse, iyice bir peşinde süründürdüyse ,bir seviyorum bir sevmiyorum diye bir gelip bir gittiyse ,öyle herifleri unutamazsın, düzgün efendi dört dörtlük herifler tarih olup gider.

bu insan doğası niye böyle niye en çok üzenler en çok sevilenler bilemedim ben.
  • yerine başka birini koyamamış olmak.
  • uzun yıllar önce kalbinin en masum yeriyle sevmiş olmak...o karşında otururken bile onu özlemek...ayrıldıktan yıllar sonra bile uyurken ensesinden buram buram gelen ten kokusunun burnunun direğini sızlatması.
  • hala aşık olma durumunun devam etmesi olabilir.
  • kendimi bildim bileli tüm eskizlerimde çalakalem şeyettiğim şablon bir tip vardır. stilize karakter denebilir, şu stilistlerin hızla çiziktirdikleri manken tip gibi bir şey.

bu çizgi karakterin aynısının tıpkısına bir kereliğine de olsa gerçek hayatta, arkadaş ortamında denk gelmiş ve doğal olarak çarpılmıştım. sonra hiç o kadar benzerine rastlamadım. bu nedenle de unutmadım. arada parçalı bulutlu benzeyenlere rastlıyorum, bazen sarkıyorum sonra cayıyorum falan saçma sapan şeyler. öyle de yüzeysel öyle de sanatsal bi insanımdır.
  • o kişi kafanızda soru işaretleri bırakmışsa unutamama ihtimaliniz yüksek. eğer ayrılmak istemesinin gerçek nedenini açıklamadıysa, yalan söylediyse, veya eğer ayrılırken her şeyi konuşamadıysanız kafanızda soru işaretleri kalabilir. eğer hiç sevgili olmamışsanız sizden hoşlandığından süphe duyuyor ama bilmiyorsanız, veya neden sizden hoşlanmadığını bilmiyorsanız unutamayabilirsiniz (evet, çünkü eğer sizden hoşlanmama sebebini (sizi çekici bulmaması, pek zeki olmadığınızı düşünmesi, havalı olmadığınızı düşünmesi, itici tavırları olan bir insan olduğunuzu düşünmesi) açık ve net söyleseydi, anında aydınlanır ve de unuturdunuz.

aslında unutamamanın tek sebebi güzel anılar değil, kafadaki soru işaretlerine cevap bulmaya çalışırken sürekli o kişi ile alakalı düşünmektir.
  • tüm sorun hala yalnız olmaktan ibarettir, yerini dolduracak biri bulunduğunda, yada yeteri kadar zaman yaraya çare olduğunda, tüm acı tecrübeler gibi geçmişin tozlu raflarında yerini alacak olması insanın doğası gereğidir.
  • ''neden unutalim ki? o da güzel bir hatıra. niçin unutulsun? insanlar unutulmak için sevmez ki. unutmamak için sever.''
  • bir türlü beraber olamamak. (bkz: platonik aşk)
  • stalk en önemli sebeptir.
hesabın var mı? giriş yap