• eminönü'nde kilosu 3 tl olan şey.
  • bir ara evimden eksik olmazdı, eksikliğini hissedince gittim tozunu aldım ama gramını nasıl ölçeyim nerelere gideyim hiç bilemedim, 100 gramın tamamını çözüp ne yapacağım pöf, altı üstü kedi göz termometre gibi şeyleri sileceğim, hassas tartı mı alayım yani mutfağa, altı üstü suya toz dökeceğim diye kimya deneyi havasına girmeye de gerek yok, di mi?
  • nereden alınabileceğini bir türlü öğrenemediğim yer. eczaneleri dolaştım bulamadım, nerede bulunur ki bu?
  • toz versiyonunu 2 gram/100 ml su olarak çözmek için "2 gram"a tekabül eden ölçek bir çay kaşığı imiş. elinizde toz versiyon varsa aramızda iki gramın hesabı olmayacak artık, çay kaşığı yeterli. (dedi eczacı bir tanıdık çünkü ben yıldım herhangi bir eczanenin yapmaması ve nerede kullanacağımı defalarca sorgulamasından)
  • yıllardır çektiğim* ayak kokusu problemine tek uygulamayla çözüm olan bir tür beyaz.
  • evinizdeki haşere gibi oluşumların kökünü kazıyan mucizevi tozdur. uygulaması ise gayet basit.

evinizi temizledikten sonra pervazların kenarına ufak ufak serperek 1 hafta bekleyin. sonuçlarına inanamayacaksınız.
  • böceklerin gezindiği yerlere haşlanmış patates ile karıştırıp küçük misketler halinde bırakıyorum, doğal böcek ilacı, özellikle karafatma, kalorifer böceğine birebir.
  • alf bir bunu , bir de kedileri çok severdi.
  • kuyumcu atölyelerinde "teneker" adıyla bilinir.
    kaynak yaparken altının akışkan olmasını sağlar.
hesabın var mı? giriş yap