• earth angel buna bir örnektir.
  • (bkz: love song)
  • türkiye televizyonlarını açınca insanın karşısına sürekli olarak ve ard arda çıkan her türden parçanın bir bütün olarak ele alındığında dahil edilebileceği klasifikasyon.
    yahu nolur alterim diyenler, nolur kendini rockçı kabul edenler. "sen ve ben" "aşk ulan aşk, anlıyor musun aşk", "ben sorunluyum sen beni iyi ediyorsun", "biz askimiz icin savasiriz durmadan" temalarını bari siz biraz aşın artık, nolur yahu. modern yaşam insana karşısındakiyle sürtüşmedigi surece herhangi bir aşkı için savasma gereksinimi çıkaran bir ortam değil ki? yeldegirmenlerine karşı mı savaşıyorsunuz don quixote musunuz, kağıttan kaplanlar mi var karşınızda nedir? biz orta üst sinif kitlenin 18 yaş altındayken saat 12den önce eve girme zorunluluğu ve ara sıra ortaya çıkan kilo problemleri dışında hiçbir derdi olmadı ki? "istanbul moderne mi gidelim yoksa saunaya mı bugün" idi en büyük reel dilemma önümüzdeki.
    pehlivan tefrikası gibi boş aşk tefrikalarınızla yediniz bitirdiniz bizi. sizden öncekiler de aşk şarkısı yapıyordu kimi zaman, ancak hayatın diğer fasetlerini de elekten geçirip gösteriyorlardı. sanatlarının bir amacı vardı. aşk üzerine söylenmiş şeyleri çorba yapıp üzerine etiketi yapıştırıp satmak değildi onlarınki.
    aşk temasının dışına çıkma erdemini göstermeye çalışan kimi günümüz alterleri ise benmerkezcilik tuzağına düştüler sonrasında. "kadınım ben anlıyor musun? kadınım kadın! kadınım ben!" serzenişleri ile bezenmiş şarkılara ya da "dertliyim ben, derdim var dertliyim dertli dertli!" çığlıklarına imza atabildiler. yol bu da değil.
    yaşam perspektifinizi yesinler.
  • degerli olanları,populer olmamıs(kirlenmemiş yani),saf,olabildigince yalın ve 'aşk'ı tarif etmeden insanı vurabilen cinsten olanlarıdır...
    bir de 'aşk'ı agıza sakız edenler vardır ki,'aşk'ın tarifini vermeye çalısanlardır umarsızca...
  • yuzyilin ask sarkisidir, bir nevi gercek hislere tercüman olmuştur. malt adli güzide gruba aittir.

hareketlerim tavrım bakışlarım hiç biri sana yetmiyor
    yani illa ki duymak istiyorsun ona da peki
    anlaşalım orta yerden ne gerek var ki elli bin tane söze
    istediğin şeyi tekrar edeyim bitsin bu işkence
    seni seviyorum seni seviyorum seni seviyorum
    elli kere altmış kere yetmiş kere tekrarlasam ne farkeder
    bu da bir aşk şarkısı
    ne olur biter nereye gider ne zaman bayar
    biliyoruz hasbelkader
    bu şarkının sözleri yormaz beni, senin beni yorduğun kadar
    o zorlamaz sakindir oluruna kadar
    bu da bir aşk şarkısı
    biliyoruz hasbelkader
    duymak istediklerini yaz bana
    şarkı yapiyim onlardan sana
    başka bir arzun varsa
    buyur emrindeyim
    ben senin yetenekli kölenim
    bu da bir aşk şarkısı
    bu şarkı burda biter
  • kadinlara soyleyebileceklerini icine atan erkeklerin bagira cagira eslik edecegi bir mars gibidir.
hesabın var mı? giriş yap