• fetö ile mücadele için yapılan ilk hamle. bugün devam ohal muhalifleri ezmek için. artık kimleri nerelere yerleştirdilerse bu sorunu kökten çözmek için ilk iş tüm askeri okulları kapattılar.

milli orduyu bitirdiler. amerikancı darbeciler içinden çıkmasına rağmen bu millet (hangi millet türk milleti söylemesi zor değil) ordusuna güvenirdi korunduğuna inanırdı. şimdi oluşturduğunuz o milis sapık katil sürüsü trafik kavgasında insanımızı katlederken ben nasıl kendimi güvende hissedeceğim? vergisini ödeyen vatandaş olarak? yani ben vergi kaçırmıyorum kaçıramam işçiyim yandaş iş adamı değilim vergim sıfırlanmıyor kuruşuna kadar ödüyorum. trafikte bana silah çeken sapık katil milisinizi benim vergimle beslemeye utanmıyor musunuz?

başa dönelim mevzu darbe girişimi daha önce de sormuştum kimlere ne yetkiler verdiniz de başımıza bunlar geldi?
  • askeri hastanenin yanı sıra askeri lisemizde yok devlet 200 yıllık liseleri temizleyemedi hainlerden. sınav sorularını peşkeş çekmeden liyakatle öğrenci alınamadı fatura kurumlara kesildi. 20 yaşında harbiye’ye girenlerden kaliteli subay yetişsin diye dua ederiz ancak bundan sonra...
  • akpnin 16 yıllık iktidar döneminde ülkeye verdiği en büyük zarar nedir sorusunun cevabıdır.

bakın, ucu bucağı bilinmeyen büyüklükteki yolsuzluklar, yanlış iç ve dış politikalar, ve bunun sonucu verdiğimiz can kayıpları vs. vs. akpnin ülkeye verdiğini düşündüğünüz bütün zararları üst üste koyun ve yüzle hatta binle hatta milyonla çarpın. askeri okulların kapatılması işte böyle bir felakettir.

türk ordusu bu zamana kadar bir subayı 8+1(sınıf okulu) yılda yetiştiriyordu. düşünün bir kere. askeri liseye bir çocuk olarak başlıyorsunuz, ergenliğe yeni girmişsiniz ve bilinciniz yeni otururken tanışıyorsunuz askeri hayat ile. sonra 9 yıl boyunca ağır dersler, çok daha eğitimler ve ordu disiplini. bu standart bir subayın eğitim hayatı. bunun üzerine hizmet içi eğitimleri falan da ekleyin.

bir de şimdiki duruma bakın. ne idüğü belirsiz apaçilerin göstermelik kısa bir eğitimden sonra komuta kademesine katılması.

neden bu kadar çok önemli derseniz bu durum; yukarıda saydığım bütün olumsuzlukları düşünün. hatta ülkedeki her türlü olumsuzluğu düşünün. güçlü bir ordunuz, inançlı bir komuta kademeniz varsa, caydırıcısınızdır. bir ordunun gücü, o ülkenin en temel gücüdür, bıçağın kemiğe dayandığı noktada halkın tek dayanağıdır.

arap baharı yaşayan ülkelere bakın. hepsinde çapulcular eline üç beş tüfek alıp bir bölgede sokağa çıktığında ordu topuklayıp bölgeyi terk etti. libyanın yarısı bir günde el değiştirdi. ışid musulu toyota pick-up'larla basıp ele geçirdi. şemdinli ve başka yerlerde, son olarak da sur'da kalkışmalar, özerklik ve otonomi ilanları yaşandığında inançlı ve iyi yetişmiş subaylarımız olmasaydı ne olurdu? ben söyleyim, topuklayıp kaçıp giderlerdi. türk subayı ne olursa olsun bunu yapmaz diyenler balkan ve birinci dünya savaşları esnasında kaçıp kaçıp istanbul'da sürten subayları okusunlar tarih kitaplarından.

kendi elimizle ekonomimizi bitirdik, kendi elimizle eğitimimizi bitirdik, şimdi de ordumuzu bitiriyoruz. ama dediğim gibi, ordu son dayanak, onun gitmesi, ülkenin bitmesi demek.

bu çomar sürüsünden sonra iktidara kim gelir bilmem, ama her şeyden önce ilk yapması gereken şey, askeri okulları tekrar açıp, ordunun şartlarını düzeltip tekrar akıllı ve başarılı gençler için çekici hale getirmek ve seçkin subaylar yetiştirmek olmalıdır.
  • öncülü adnan menderes'in köy enstitülerini kapatarak vurduğu ilk darbenin ikincisidir.
  • kurumlardan feto cüleri temizlemek yerine çareyi kurumları kapatmakta bulan zihniyet iki şey i kapatamadı..biri akp diğeri diyanet..
    not: diyanet in kapatılması taraftarı değilim ancak ordu din kadar kutsaldır..gerçi diyanetten feto cuları bile temizleyemediniz ya !!
  • "askeri okulların kapatılması sevr'de istenmişti. işgal güçlerinin yüz yıl önce yapamadığını dinciler şimdi yaptı. yazık... "
hesabın var mı? giriş yap