• münir özkul, erol günaydın, ferhan şensoy, derya baykal, rasim öztekin ve demet akbağ 'ın başrollerini oynadığı; ali çatalbaş, bican günalan, celal belgil, figen evren gibi tanıdık simalara da rastladığımız (yani kısaca kalabalık kadrolu), güzel bir oyun. oyunun başında, sonunda ve sahne aralarında kemençe çalınması da ayrıca hoş bir hava katmıştır oyuna.
  • sanırım ilk kez 1991 yılında oynanmış olan tiyatro oyunu. veya o yıla yakın bir yılda. canlı canlı izlemek çok daha heyecanlı olurmuş muhtemelen. (bkz: ferhan şensoy)
  • ferhan şensoyun en iyi oyunlarından biridir, ünye aksanı ile oynandığı için alışık olmayanlar için anlaması zordur... canlı seyredemediğim için en kahrolduğum oyunlardan biridir (bkz: şahları da vururlar)
  • oyunun özgün adı "liste"dir. ekseriya ordu-ünye köylerinde hâlâ yasatilan düğün gelenek ve göreneklerinin aksettirildigi isbu oyuna, bir zamanlar ünye'liler parasiz istirak edebiliyorlardi. (bkz: ortaoyuncular)
  • 13 dk sonra ortaoyuncular youtube kanalında yayınlanacak oyundur.
  • dev bir kadroyla oynanan müthiş oyun. küçücük bir çocukken canlı izlemiştim. sıradan gelmişti. çocuğum o sırada. o yaşta, ninja kaplumbağalar izleyen adamı tiyatroya götürünce öyle oluyor.

youtube'dan yeniden çok beğendim.

https://www.youtube.com/watch?v=z7zve8-pmja&t
  • ortaoyuncular youtube kanalının biz ferhanseverlere hediyesidir. kadroyu görünce insanın ekran başına kilitlenmemesi mümkün değil.
  • gec yetiserek izledigim ortaoyuncular oyunu. gercekten muazzam.
  • güzel bir ferhan şensoy oyunudur. yöresel bir lezzet bırakır damakta.
  • 15 yaşında izlemiştim bu oyunu. izlediğim 2. ferhan şensoy oyunuydu. bu oyundan 1 sene önce ferhangi şeyler'e gitmiştik kuzenimle.
    ön tarafta, oyunu defalarca izlemiş, ferhankolikler oturuyordu. oyunu ezbere bildikleri için daha espri yapılmadan gülmeye başlıyorlardı.
    şive konusunda en başarılıları demet akbağ olmuş, ardında da bican günalan.
    saffet genç'in ne ediğini bir türlü anlayamamıştım izlediğimde.
    oyunda da kaçırdığım yerler olmuştu.
    youtube'a yüklenmesi iyi olmuş tekrar izlemek güzel oldu.
    bu arada şimdi fark ettim ki demey akbağ'ı ferhan şensoy'dan önce izlemişim sahnede.
    devekuşu kabare'nin deliler oyununa götürmüştü teyzem.
    keşke televizyon hayatımıza bu kadar girmeseydi de daha fazla tiyatro oyununda izleyebilseydik.
hesabın var mı? giriş yap