zemheri

  • anarşist (204)
  • 685
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

banu avar

dogu turkistan'in yer aldigi programda, tuzaga dusurulmus olmasini umuyorum, aksi halde hakkinda soylenecek sozler cok agir olabilir.

cin isgali altindaki dogu turkistan toğraklarinda mücadelesini sürdüren uygur türklerini, bölücü terörle eşdeğer ifadelerle itham etti, avar. bunun yaninda, bircok maddi hata yapmis, tarihleri birbirine karistirmis, isimleri yanlis soylemistir.

programda konusturulan kisilerin secimi ve bu kisilerle gerceklestiren soylesilerde dusundurucudur. avar'n sordugu sorular, yonlendiricidir, bu basin etigine, gazetecilige ve tarafsizliga sigmaz.

avar, uygur türklerinin tamamının abd tarafindan yonlendirildigi turunde, temelsiz iddialarini da programin icinde dile getirmistir.

konustugu kisilerin cogu, cin hukumetince atanmis kisilerdir.
avar'in eline buyuk ihtimalle cin hukumeti tarafindan, gidilecek yerler, gorusulecek kisiler listesi verilmistir. cunku sayin avar, dogu turkistan'in dort bir yaninda faaliyet gosteren doğum kontrol istasyonlarina gitmedi. “kota dışı hamile kaldı” gerekcesiyle katledilen anne ve bebeklerin cesetlerini de goremedi o yuzden.

avar, gercekleri gostermedigi gibi bir de "gördüğünüz gibi çin'de en ufak insan hakkı ihlali yok. burada herkes hayatından memnun." diyerek alenen yalan soyledi.

avar, bir degil birden cok konuyu atladi.

donemin basbakanlari'nin gokbayragi yasaklamalari yetmedi, simdi bir de devletin televizyonunda, uygur türklerini bölücülükle sucluyorlar. bakalim daha neler gorecegiz.

(bkz: dogu turkistan)

devamını okuyayım »
04.03.2006 02:16