şükela:  tümü | bugün
  • benim tuzbuzzca soyle tanımladıgım:

-asosyal istese de sosyallesemez.
    -anti sosyal sosyallesmek istemez.

-asosyal cekingen, tutuk, insan iliskilerinde zayıftır.
    -anti-sosyalı sevdigi ortama koy bulbul gibi sakısın.

-asosyal deyince boyle ezik, bayık, yazık bir durus vardır.
    -anti-sosyal kendinden olmayanlara mizantroptur.

-asosyal sosyal insanlara ozenebilir de ozenmeyebilir de.
    -anti-sosyalın sosyal olmak gibi bir derdi yoktur. az insan cok muhabbet sıkı ilişkiler.

isin aslı insanları sevmiyorum sozluk genelde ben.
    su an bulusmak istesem bir dolu insan var, ama onun laf sokması, bunun kaprisi, berikinin kompleslerinin senin uzerinden cıkarması, bir digerinin hep kendinden bahsetmesi, berikinin kendini sahne assolisti zannedip car car konusması, sunun senden cok hayatına mudahale hakkını bulması, onun senin gizli dusmanın olması, bunun cakallıkları, bir digerinin kendine musluman yasam felsefesi, sunun felsefe yapma diye seni kesmeleri, berikinin ne kadar caresiz olusundan egosunu oksaması kotu doneminde, otekinin hic ilgimi cekmeyem muhabbetleri.. offf. anlatırken darardım. vs vs.
    outrovert oldum sanırım zamanla ben.
    altı aydır filan hicbir arkadasımla bulusmadım.
    son birkac haftadır da cok sevdiklerim haricinde kimsenin telefonunu acmadım.
    aramayın beni lan.
    ben sizi ozlersem ararım.
    kabul ederseniz basımın ustune, etmezseniz canınız sagolsun.
  • asosyal dogulur, antisosyal olunur.
  • asosyalin toplumla işi olmaz. topluma uyum sağlayamaz. dışa kapanıktırlar, kendi içinde patlar. kendilerinden başka kimseye zararları yoktur.

anti-sosyal toplumdan nefret eder. kişilik bozukluğudur; topluma, düzene ve otoriteye karşı olma halidir. içe kapanıktır, dışarıya patlar. toplum için potansiyel tehlike arz ederler.

duruma ve isteğe göre her ikisi de psikolojik veya psikiyatrik tedavi gerektirebilir.
  • aralarından anti-sosyal olan topluma karşı yıkıcıdır.

anti-sosyal kişilik bozukluğunun diğer (eskiden çok kullanılan, artık pek kullanılmayan) isimleri ise psikopatlık ve sosyopatlıktır.

(bkz: #57409988)
  • olmayandır. her ikisi de leş gibi bir hayata sahip, biri kendini sosyal sanıyor diğeriyse kabullenmiş zaten durumunu. insanlardan tiksiniyorumcu anti-sosyaller de birer asosyaldir dolayısıyla.
  • ilki dahil değildir ikincisi direkt karşıdır.