şükela:  tümü | bugün
 • demiurge kayiplara karistiktan sonra pesine düsmüs olan kisi.

  (bkz: kult)

  kult sistemi incelendiginde anlasilacaktir ki astaroth bizim bildigimiz seytana denk gelmektedir.
 • cehennemdeki şeytanın meleklerinden birinin adı..aynı adla siirt ten bir death/black grubu çıktı demo yayınladıktan sonra dağıldı..
 • devasa büyüklükte bir savaş baltası ile çarpışan bir heretic golemidir. soul calibur isimli oyunda oynanması en kolay ama en zevkli elemanlardandır. derin derin nefes alışı ve gözleri insanı "iyi ki rakibi ben değilim" diye düşünmeye zorlar. sadece elindeki baltayı üzerinize bıraksa bile acıdan muhtemelen hayatınız boyunca ağlamanıza sebebiyet verebilecek bir kudreti olduğu da aşikardır. abimizdir.
 • soul caliburun juggernautu. fazla yavas oldugu icin yakin mesafeden kolaylikla oldurulebilir. lakin bir kez baltasini yerseniz bi daha iflah olmazsiniz,
 • kult frp sisteminde astaroth demiurge'un yani tanrının karanlık ikizidir ... bildiğimiz şeytanla hiçbir alakası yoktur ... bildiğimiz şeytan kult sisteminde (bkz: thaumiel) 'e denk gelir ... batı medeniyetinin temelini oluşturan ikilik sorununu tanrıya uyarladığınız zaman kısaca astaroth oluşur ...
 • finlandiyalı doom metal grubu. 1988 yılında müziğe başlamış, 1996 yılında çıkan ilk albümlerine kadar 5 demo ve 1 ep çıkarmışlardır.
 • pek çok batı kökenli mitolojide şeytan anlamına gelen kelime.
 • (bkz: asterath)
 • eski ve orta çağ avrupa inanışına göre cehennem krallığının hakimi, diğer adıyla satan, şeytan veya lucifer.

  genelde elinde bir yılan tutan, dragon benzeri kanatlara sahip kurt veya köpek* üzerine binmiş çıplak bir adam olarak gösterilir.

  astarot adı, pagan tanrıça astarte *'dan gelir.

  hristiyanların kendilerinden önce gelen her tür pagan inanışı, şeytani ve kötü gösterme çabalarıyla * paralel olarak isim zaman içinde form değiştirmiş, tanrıça isminden şeytanın diğer adına dönüştürülüvermiştir.

  düzen şöyle işler:
  - astarte isminin bir tanrıçaya ait olduğunu anlayamayacak kadar şartlanmış * bir şahıs tarafından özel isim olduğuna dikkat edilmeksizin bazı yerlerde önce çoğul formu olan astaroth haline getirilir.

  - görevi devralan ikinci bir şahıs ise yazılı metinlerde ismi geçen bu tanrı benzeri şahıs(lar)* ın bildik tanrıyı * işaret etmemesinden yola çıkarak bu kelimenin olsa olsa şeytanı işaret ettiğine karar verir. *

  - zincirin üçüncü ve son halkası olan aynı özelliklere sahip pek çok diğer şahıs ** tüm yazılı belgelerde şeytan adı yerine uydurulmuş astaroth kelimesini kullanırlar.

  (bkz: hayatımızdaki pagan unsurlar)
  (bkz: semavi dinlerin paganlara bok atması)
 • 1980'lerin ankara yüksel caddesinden bir black/ death metal grubu. bir kaç konser, cızırtılı bir kaç kayıt, alkol, uyuşturucu, dağıldılar gittiler.
hesabın var mı? giriş yap