• trajikomik bir durum olsa da dershane patronlarının başvurduğu bir yöntemdir. çünkü piyasada eğitim bilimleri derslerini veren kişiler genellikle eğitim bilimleri akademisyenleridir. yapılacak iş * mevzuat dışı olduğundan bir parça risklidir, bunun yanında akademisyen kişisi kendisini ağırdan satar ve görece yüksek saat ücretleri ister. sonuç olarak kurnaz patronlar da, "ramazan, sen atanamadın ama gelişim öğrenmeden bir soru kaçırdın, sen o dersi versene." derler. patron kazanır, eski öğrenci kazanır, yeni öğrenci kaybeder.

(bkz: kahrolsun kapitalizm)
  • gayet normal bir durumdur. eğitim fakültesi mezunu biri olarak söylüyorum bunu. okuldayken bir alanda uzmanlaşıyorsunuz -alanınınız her neyse- isterseniz o alanın en iyisi olun, bölüm birincisi olun, okul bitince kpss de tarih coğrafya vatandaşlık çalışmak ve o soruları yapmak zorunda kalıyorsunuz. kpssden yüksek puan almak demek alanının iyisi olduğun anlamına gelmez ki, ezberinin iyi olduğu anlamına gelir!
    atanamamış ise kötü öğretmendir düşüncesi saçmalıktır. bu ülkede böyle sınavlar oldukça daha çok kpss hocası olur!!
  • fizik öğretmenlerinin edebiyattan da anlaması gerektiğini söyleyen cahilleri gün yüzüne çıkartmış başlıktır. hayır alakasını kurabilen bir anlatsın bakalım neden edebiyattan da anlaması gerekiyormuş. ha bir de matematikten de anlaması da gerekiyormuş fizik öğretmeninin. yoksa öğretmen değilmiş. e be böyle düşünen cahiller. fizik öğretmeni zaten matematikten anlamalı. pozitif bilimlerin temeli zaten matematiktir be yavrucum. daha senin bundan bile haberin yok.
  • çocukluk sanrımın bir benzeri. ilkokul öğretmenim neden üniversite sınavına tekrar girip türkiye birincisi falan olmuyor diye düşünürdüm. bir öğretmen her şeyi bilir gibi nasıl mantık dışı bir düşünce içerisine girmişsem artık. atanamayan adam kpss dersi veriyor lan çok ağır bir ironi. ülke yine iyi kaldırıyor bu olayı asdf.
  • gayet normal bir durumdur. öte yandan atanabilecek kadar puan alabilmek için hangi testlerden sınava girildiğini bilmeyenler için hayret edilecek bir durum olabilir. he keşke tarihçiyi tarihten, fizikçi fizikten sorumlu tutsalar sadece. bu seferde tarihçi diyecek ki ben o kadar sene boşuna mı tarih eğitimi aldım? adı üstünde seçme sınavı. yeterlilik sınavı değil ki. zaten diplomamı alarak yeterliliğimi ispatlamışım. o zaman sınav mınav olmasın, sadece mezuniyet ortalamasını baz alarak öğretmen ihitiyacını karşılayalım diyecem ama; eğitim fakültelerinin hepsi aynı kalitede değil ki. hadi onları da aynı kalitede kabul edelim. bu seferde adaletli not verilir mi sorunsalı çıkacak karşımıza. güya güvenilir kurum olan ösym'nin yaptığı sınavlarda bile binbir türlü kopya dönüyorsa, not ortalamasını yükseltme adına neler neler döner kim bilir!! işte böyle boktan bir durumdur aslında. durum=eğitim sistemimiz var.
  • atanmış aynı zamanda kpss öğretmenliği de yapan bir vatandaş olarak şunu söyleyim iddia sahibine:

mesela edebiyat mezunu 50 bin kişiden bin kişi ya alınır ya alınmazken bu öğretmenler nasıl atansın?

iddia sahibi acaba kendi alanındaki 50 kişiden ilk 1e girebilecek kapasitede olmuş mudur hayatında?

madem kpss de atanamadım 50 kişiden 1i olamadım o zaman çalışmayayım hatta kendimi intihar mı edeyim desin bu öğretmenler?

tanım: iddia sahibini biraz insaf ve vicdana davet ettiren başlık

edit: "kendimi intihar edeyim" kısmı bilerek espriler şakalar olsun manasında yazılmıştır. uyaran arkadaşlara yine de teşekkür ederim.
  • başlı başına bir paradoks. o adam/kadın atanabilecek donanıma sahip olsa zaten kendisi öğretmen olup giderdi ve dersanede ders vermek zorunda kalmazdı. kelin ilacı olsa kendi başına sürerdi(!).
  • ilk ders : akp gençlik kollarına kaydolun deli gibi göt yalayın. kesin çözüm.

paraları alayım ders bitmiştir.
  • bazı branşlardan hiç alım yapılmadığını, bazı bölümlerden ise çok az alım yapıldığını ve en düşük 95 küsur puan ile atanılabildiğini bilmeyen yazarların anlamadığı durumdur.
  • tabi ki siz oyle bir ogretmenden ders aliyorsaniz birsey diyemem, ama ben acikcasi hedefledigim bir sinav olsa ve daha o sinavi gecememis birinden, beni calistirmasini istemem ve uzerine para vermem. sen daha o sinavi gecememissin, beni o sinava nasil hazirlayabilirsin ki? sen kendin basarisiz olmussun, bir insan neden basarisiz birini, kendini basarili etsin istesin ki?
hesabın var mı? giriş yap