• ara ara aklıma gelen sorudur bu. düşünsenize, paşa diriliyor ama arada kayıp bir 79 sene var. bu 79 senede neler oldu neler. bu süreçte meydana gelmiş teknolojik, politik, tarihi, bilimsel gelişmeleri bir veya birden fazla kişinin bulunduğu bir kadronun anlatması gerekebilir. cep telefonunun icadından internete, ikinci dünya savaşından soğuk savaş yıllarına, oradan sovyet rusya'nın çöküşüne, oradan almanya'nın 2 ye ayrılışına, balkanların parçalanışına, ortadoğu'nun bataklık haline gelmesine, türkiye'de siyasal islamın baş göstermesinden pkk terörüne bir sürü olay var.

benim adaylarım tarihte ilber ortaylı, teknolojide nevzat aydın, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkilerde ilter turan, bilimsel gelişmelerde celal şengör, kültürel ve sosyolojik gelişim/değişimlerde nilüfer göle.
  • bence anlatan kimse türkiye'den bahsetmesin.
    ata'yı ikinci bir defa kaybetmek bu yüreklere ağır gelir.
  • ara ara aklima gelirdi bu soru, görünce şaşırdım. ben anlatamazdim sanirim, insan bildigi her seyi unutur lan!
  • bir de tüm bu olayları ne kadar sürede öğreneceğinin iyi planlanması gerekebilir.
  • "bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir."

1927'den 2002'yi gören adama kimsenin bir şey anlatmasına gerek yok. kendisi bir günde her şeye vakıf olacaktır zaten.
  • sanat ve tiyatro için genco erkal'ın olabileceği sürreal durum.
  • biraz baktıktan sonra kendi anlar zaten. kimsenin anlatmasına gerek olmaz.
  • anlatmana gerek varmı hacı o zaten anlamış olurdu
hesabın var mı? giriş yap