• arap taşşağı yalamaya pek meraklı yobazların beyanı.

bu dalyarakları gördükçe atatürk'e biraz daha yakın hissediyorum.
  • değildir zaten. senin atan damat ferittir.
  • twitter'da en üst sırada gördüğüm hashtag. twitter'daki atatürk düşmanlığının bir kanıtıdır, hayatta tek bir başarısı olmayan insanlar sabah uyanır uyanmaz ilk iş twitter'i açıp atatürk'e sallıyor vay amk.

(bkz: en büyük savaş cahillikle yapılan savaştır.)
  • fesli delinin peşinden giden orçoların twitter gündemine soktuğu hashtag.
  • kendisiyle aynı atalara sahip olmadığımızı sonunda kabul eden insanların söylemi.
    gerçekten bana da bir rahatlama geldi.
  • düşüncesi gerçekten bu şekilde olan bir kaç kişinin, yan troll hesaplarıyla hortlattığı sonrasında seküler veya seküler olmasa da atatürk'ü seven kesimin bunlara cevap vererek en tepeye taşıdığı hashtagdir.
  • ilkel ortadoğu bedevileri yine çıldırmış. medeniyet birkaç beden fazla geliyor kendilerine.
  • yav zaten mustafa kemal atatürk bu insanların atası olup ne yapacak?

adamların soyu sopu vatan haini...

mustafa kemal'in "atatürk" soyadını almasının nedeni, kendisinin "modern türk milliyetçiliğinin ilk uygulayıcısı olmasındandır.

atatürk, elbette fiziksel olarak türklerin soy atası falan değildir ancak modern türk milliyetçiliğinin bir devlet rejimi olarak uygulayıcısı olması bakımından, türkiye cumhuriyetine vatandaşlık bağı ile bağlı olup türk kimliğini benimseyen herkesin ideolojik olarak atasıdır.

atatürk, fikri olarak elbette türk milliyetçiliğini ziya gökalp, yusuf akçura veya mehmet emin yurdakul gibi büyüklerden öğrendi ancak, ziya gökalp'in deyişi ile, onlar düşündü, mustafa kemal gerçekleştirdi.

dolayısıyla, bazı yorumlarda "aşırı" gibi görünen ve ümmetçiler için kullanılan "arap götü yalayıcı" ithamı gayet doğrudur ve bu arap götü yalayıcılar da haklıdırlar. atatürk gerçekten bu yobazların atası değildir. neden olsun ki? onların atası kısıroğlu gibi sülükler, kısayürek gibi satılık kalemler, püskevitli atıf gibi hainler...

edit: düzeltmeler...
  • müptezel beyanı.
  • onarın olmasın zaten. benim atam
hesabın var mı? giriş yap