şükela:  tümü | bugün
  • diye bir terör örgütü yoktur. tıpkı atatürkçülerle eşit haklara sahip menzil cemaatinin terör örgütü olmadığı gibi

menzil cemaatine (bkz: menzil terör örgütü) diye başlık açılabiliyorsa, bu başlık da açılabilir anlamı çıkar. ekşi sözlük'ün hukukçuları o başlığı yasal kabul ettiğine göre bu başlık da yasaldır. hepimiz eşit yurttaşlar değil miyiz? atatürkçüleri koruyan bilmediğimiz bir yasa mı var?

atatürkçülük bir siyasi görüştür ve atatürk'ü koruyan yasalar atatürkçüleri de koruyor anlamına gelmez. bir siyasi görüşün başka bir siyasi görüşe göre yasalardan daha fazla yararlanması söz konusu olamaz.

atatürk ve atatürkçülük birbirinden net çizgilerle ayrılmış iki farklı konudur. sizin kendinizi atatürkçü olarak tanımladığınız gibi , bu güne kadar bu ülkede darbe yapanlar da kendisini atatürkçü olarak tanımladı. ben onları, kendilerini tanımladıkları kelime ile neden eleştiremiyorum. ona buna sövüp atatürk'ün arkasına saklanmayı bırakın artık.

ayrıca atatürkçülerin bu konuda bir söylem geliştiremeyip sadece küfür ederek cevap veriyor olması da tükenişlerinin göstergesidir.

edit: aşağıda halkın bir bölümünü hedef gösterme suçu işlediğimi söylemiş bir yazar. ama menzil terör örgütü diye başlık açan aynı suçu işlemiyormuş. yani onları halkın bir bölümü olarak görmüyor. burada bana isnat ettiğiniz tüm suçlamaları aslında yasal olarak kendinize de isnat ediyorsunuz. atatürk'ün adı geçemezmiş. sen kendi siyasi görüşünü atatürk'ün ismini geçirerek ifade ve ilan etmişsin. senin bana söylediğini sırf içinde atatürk geçiyor diye ben sana söyleyemeyecek miyim? bu benim suçum değil ki. senin suçun. kendini eleştirilmesinden çekindiğin bir isimle niye ifade ediyorsun o zaman? herkese istediğiniz küfürü edeceksiniz, size karşılık verildiğinde içinde atatürk geçiyor diyeceksiniz. bir siz mi akıllısınız lan. dilinizi tutun, kendinize söylenmesini istemediğiniz şeyleri başkasına söylemeyin o zaman. gerisi boş tehdit, kardeşim. o asarız keserizciler bıraksın bu işleri. savcılık orada, isteyen istediği yere şikayet etsin.
  • konuşun oğlum konuşun. devir sizin devriniz konuşun.

(bkz: engelle)
    (bkz: atatürk düşmanı orospu çocuğu)
  • mensubu olmaktan gurur duyduğum söz konusu örgütün, en militaristlerindenim.
    çok zorlarsan ananı sikerim.
  • itin tekinin zırvası.
  • annesini hiç sevmeyen bir yaratığın götünden uydurduğu örgüt.

sizin gibileri yazar yapan algoritmayı sikeyim.
  • elbet ananız tam sikilince kıbleniz yine anıtkabire döner.3 kasım 2002’den beri orospu cocuklugunu bu kadar net yapan bir güruh var.

edit:bazı yavşaklar cok alınmış yazdıklarıma.islamiyeti ve inancını hakkıyla yasayana değil ki lafım.baslık içeriğini bilmeyen mallar konuyu nerelere cekmiş mesajlarda.bak gerizekalı cocugum kıblesi cami yerine cemaatler,seyhler olanlara benim lafım.gotunuz sıkısınca en kral atatürk’çü devletçi siz oluyorsunuz.şimdi anladıysanız kapıyı lutfen arkanızdan kapatın.
  • gün geçmiyorki sözlükte bir orospu evladı türemesin. azılı bir orospu evladı vardı. o kadar çok azdıki sonunda allah belasını verdi ve duyduğumuza göre evde bokunun üzerinde yatalak olmuş. sözlük tam orospu evlatlarından bir nebze arındı derken meydanı boş gören yeni bir orospu evladı türüyor. olsun, sözlük böyle orospu evlatlarını çok öğüttü. yakında bu orospu evladının da sesi soluğu kesilir ve allah belasını verir. bu entry için okuyan herkesten özür dilerim. çokça orospu evladı dedim. orospu evlatları, orospu evlatlığı yaptığı için orospu evladı demek zorunda kalıyoruz.

ed: türesin düzeltildi.
  • atatürkçü'den kasıt atatürk'ü seven, atatürk'ün devrimlerine sahip çıkan, atatürk'ün açtığı aydınlanma yolunda yürüyenlerden kasıtsa böyle bir terör örgütü olamaz. çünkü atatürk, bu toprakların görüp görebileceği en büyük vatanseverdir. vatanseverliğini lafta bırakmayıp, icraate dökmüş, anadolu halklarını örgütleyerek direnişin lideri olmuştur ve bu direniş zaferle sonuçlanmıştır...

bu liderin yolundan gidenler de vatansever insanlardır...

menzil grubu ise ümmetçi bir anlayışa sahip olduğundan arap asimilasyonundan hoşnut olur, arap kültürünü özümser... başlarında bulunan şeyhlerin, şıhların konuşmalarına bakılırsa cehaletin paçalarından oluk oluk aktığı görülür. çok eleştirdikleri atatürk'ün ise kişisel kütüphanesinde binlerce kitap bulunur, hepsinde altı çizilmiş satırlar ve notlar görülür...

menzil grubu ve diğer tarikatlar ise dini radikal bir biçimde yorumlayarak terörizme kayabilecek nesiller bile yetiştirebilir. yetiştirir demiyorum. yetiştirebilir. farkında olmaz yani.

tarikatlardan, cemaatlerden terör örgütü çıkar ama türkiye'nin en büyük vatanseverinin yolundan giden ve bu nedenle atatürkçü denilen gruptan bir terör örgütü çıkartamazsınız.
  • 90 yıllık cumhuriyet tarihinde, yani kemalizm'in serüveninde, hiçbir şiddet olayında -ama hiçbirinde- atatürkçüler yer almamıştır. en sağından en soluna kadar istisnasız bütün düşüncelerin, akımların vs. tarihinde şiddet varken, atatürkçülüğün tarihinde yoktur. he birileri gelir, 12 eylül falan der, onları kale almayın. 12 eylül mis gibi amerikancı darbeydi.