• evet 600 yil tek soru sorulmadan gudulmus halka cok ayip ettigini gormemize neden olmus hadisedir.

dbedit: gencler araba yapiyorlarmis layk filan edelim, destekleyelim: https://www.facebook.com/hacetteperacing/

dbedit2: (bkz: 23 nisan 2016 devrim yılmaz'a yardım kampanyası)
  • türkler çok demokratik yollarla müslüman olduğu için yapılmış eylemdir.

(bkz: türkler nasıl müslüman oldu)
  • dünyaya gelmen için bana da sorulmadı.
    ama bu da haksızlık.

(bkz: referandumla çocuk yapmak)

bir anlamda da cumhuriyeti atatürk'ün kurduğunun kabullenilmesi son 50 yıldır yaşanan en büyük tarihi gelişmedir.
    aynı zamanda laiklik bilincini dünyada ki tüm hıristiyanlara aşılayan istanbul'un fethi sonrası fatih olmasına rağmen, acaba sırf fransızca kelime olduğu için mi karşı çıkılıyor bu biçime?
    madem öyle basit dille türkçesi "din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması" diyerek sorunu çözebiliriz yani.

ekleme:
    aslında şakası yapılmadan durulmuyor bu mevzunun. tüm kuşları tittik bir leylekler kalmış gibi.
    sen önce din bazlı yönetimin avantajları konusunda halkı ikna yöntemi yoluna gitsen mesela.
    adalet terazisi hep eşitte kalsa,
    zenginleşsek,
    insanlarda güvenlik korkusu yaşanmasa,
    iş korkusu olmasa,
    eğitimde müreffeh olup yıldızlara uçsak vs.
    yada örneğini versek, örnek alsak 21. yy'da yaşayan, yönetimde kusursuza yakın demokratik bir islam ülkesini.

en azından o yönetimin kokusu gelse, islam'ı referans alan doneler kullansan.
    şeriatı isteyen insanların bile sana tahammül edeceğini düşünüyor musun?
    bir fatih'in cihan padişahlığı, 4 kıtaya hükmetme, bilinen tüm dünyayı vergiye bağlama, azınlıkların haklarını müslümanlarınkinden farklı gözetmeden yaşasak, en azından 3 yabancı ülkeye sözünü geçirme potansiyelin olsa,
    önce demonstrasyon ile bir göster bakalım, belki en laik olanımız bile "ulan müslüman ülkede yaşamak ne güzel" diyecek, belki ateistimiz bile oyunu "islami değerleri önde tutan partiye oy vermeliyim, bizim solculardan bir cacık olmaz" diyecek.
    şu an ki koşullar altında leyleklere daha sıra gelmedi bence.
  • halka sormadan 3 kıta toprak kaybetmiş devletten sonra neyi soracaktı?

cahil bırakılmış, padişahı peygamber sanan halka neyi soracaktı?

latin alfabesi varken cahillikten geberen bu halkın osmanlıca resmi diliyle yaşadığı o günleri düşün. o halka neyi soracaktı?
  • demokrasi despotizmin en ileri şeklidir.(bkz: aristoteles)
  • amına kosun atatürk. teşekkürler . iyi günler.
  • o kadar zeki ve ne istediğini bilen bir halka sahipsek neden reis idi hoca idi diye zıplıyorlar ulan o zaman. herkes ne istediğini ne yapılması gerektiğini biliyorsa neden bir çobana ihtiyacı var bu sürünün.

bakıp bakıp 31 çektiğiniz laf attığınız bazen de aşık olduğunuz kızlar laiklik sayesinde varlar. hadi abazalığınızdan gireyim dedim.

şu da ayrı bir konu, evlendiğiniz insanı evlenmeden önce tanıyabiliyorsanız yani hayatınızı geçireceğiniz kadını yada erkeği gerdekten 5 dakika önce görmek zorunda bırakılmıyorsanız bu da laiklik sayesindedir.

sosyal olguları ve bilimsel olanakları saymıyorum bile çünkü umrunuzda değil.

karı kızdan girdim anlayın diye önem verdiğiniz bu çünkü.

haa hala varsa ben dedemin seçtiği 12 tane dişi olan kumarbaz küfürbaz uyuşturucu bağımlılığı olan bir dalyarakla evlenirim diyen buyursun destek versin laikliğin kaldırılmasına. yasaklansın kız ve erkeklerin sosyal, iş ve eğitim hayatında iletişim içinde olmaları.

bayılıyorum amk şöyle mağara adamlarının "bozi doksonloro donduremayeceksinihz" diye zırlamalarına.
  • -laikliği istiyor musunuz?
    +hayır!!!
    -peki 1 tl farkla istiklal mahkemesi ister misiniz?
    + :((((
hesabın var mı? giriş yap