şükela:  tümü | bugün
 • dokuzuncu nesil çaylak.
 • galatasaray başlığı altında fenerbahçe 100. yıl marşı paylaşan tuhaf yazar.
 • müthiş bir hayal dünyasına sahip yazar.

  şampiyonluğu hangi hafta kaçırıp, hangi hafta aday olduklarına kendilerinin karar verdiğini zanneden bir takımın renklerine gönülden bağlı. trollse çok komik, gerçekse hiç komik değil ama. gerçi gerçekse daha da komik olabilir, tam emin olamadım şu an.

  "bu sene olmasa da seneye şampiyonuz" diye diye türkiye kupasını 28 sene, türkiye 1. ligi şampiyonluğunu da 4 sene beklemişlikleri varken, sürekli aşık attıkları ezeli rakipleri kendi mabedlerinin çimleri üzerinde şampiyonluk kupasına tur attırmışken daha hala neye karar vermekten bahsediyorlar bilmiyorum.

  he geçen sene ve muhtemelen bu sene yine sahalarında atacağımız şampiyonluk turlarına onlar karar veriyorsa gerçekten çok centilmen bir camia. tüm sözlerimi geri alıyorum.
 • empatinin e'sinden haberi olmayan, bencilin önde bayrak sallayanı bir yazardır. ayrıca kendisini savunacakken öyle argümanlar sunar ki bu argümanlar kendisiyle çelişmekten 1 gıdım öteye gitmez.
 • sığ bakış açısından tiksindiğim yazar. şuraya bakın hele ; (bkz: #35888876)

  ulan belki köpek seninle aynı yerde yüzmekten rahatsız ? bakış açısına bak yahu.. özgürlüğü kısıtlanıyormuş.. hayvanım canı can değil mi.. sanki bütün doğa deniz kumsal insan için var.. ibişe bak ..
 • uludağ sözlük" den sonra ekşi sözlük" de de aşırı fenerbahçe sevgisi ile oluşturduğu entrylerinden ötürü engellemeye karar verdiğim değerli yazar. saygılar...
 • çubuklu sığır.
  111 yıllık kulübü ve 20 milyon taraftarı cemaatçi ilan edecek cibilliyette, ar, namus, izan yoksunu bir zavallı.

  ıkınarak yaptığı tespitlerden uzak olmak için mallar listesine yollanıp sözlüğün kalitesine katkıda bulunulabilir.
 • 00:00'da entry girer galatasaray başlığına, sonra her namert gibi siler entry'sini. aziz'in maaşlı elemanı olduğu ortaya çıkarsa şaşırmam.

  güya fenerbahçelidir, fenerbahçe'den çok galatasaray başlığında görünür nick'i bu elemanın.
 • itiraf edeyim, sözlüğe yazmasının motivasyonunu hala tam olarak çözemediğim 3-4 yazardan biri.

  sık sık galatasaray başlığında ve günün ilk entry'sini yazmaya çabalamasını, bazen benden ayar yediğinde de geri vites yaparak o yazdığı entry'leri silmesi üzerine bu namertliğinin yanına kar kalmaması için başlığına bir iki şey karalamıştım. susacağına daha çok kaşınmış. kaşıyalım...

  iddia şu: ben de en az kendisi kadar rakip takımın başlığına gidiyormuşum.

  ben mühendislik yapan biriyim. bizde bir olayı anlatamk için sadece sayı verirsen bir şey ifade etmez. o nedenle oran kullanırız. örnek vereyim:

  kendisinin bahsettiği gibi fenerbahçe başlığında 76 entry'm vardır. doğru... ancak bunun yanında galatasaray başlığında da bu entry yazılırken 268 entry'm bulunmaktadır. ortalama olarak 7 defa galatasaray için entry yazıyorsam, 2 defa da fenerbahçe için yazmışım demektir.

  bitmedi...
  toplamda 6500'e yakın entry yazmışım #spor kanalında bugüne kadar. yani, #spor kanalında yazdıklarımın %1.2'si bile etmiyor fenerbahçe başlığına yazdıklarım.

  gelelim bu arkadaşa...

  kendisinin bu entry yazdıldığı tarihte fenerbahçe başlığında 119, galatasaray başlığında ise 75 entry'si var. oranlarsanız eğer neredeyse her fenerbahçe entry'sine karşılık 1 galatasaray entry'si yazdığını göreceksiniz.

  devam edeyim...

  #spor kanalında 1245 entry'si var bu arkadaşın. yani yazdıklarının %6'sı sadece galatasaray başlığında.

  yani ben rakip takımın başlığına 1 defa yazıyorsam, kendisi rakip takımın başlığına 5 defa yazıyor.

  benzetmede hata olmaz derler. hani "dinime küfreden müslüman olsa" demişsin ya, müslüman canım... merak etme...
 • teknoloji diye bir şey olduğunu haber vermek istediğim, çağı biraz geriden takip eden yazar.

  sözlüğün web adresi eksisozluk.com bildiğiniz gibi. bunun sonuna /biri/x diye yazarsanız, x nick'li yazarın bütün istatistikleri tek ekranda karşınıza çıkıyor. inanılmaz bir şey! %100 çalışıyor. deneyin mesela:

  https://eksisozluk.com/biri/atgmuls

  yani 3-5 ay istatistik kovalamanıza gerek yok. çağımız internet çağı. her yalan, her dolan, her çarpıtma ne yapmanız gerektiğinizi biliyorsanız 3-5 tıkla çürütülebiliyor. çok vakit harcamanıza gerek yok.

  ama demagoji yapana henüz bir çare bulunamadı. onu da işte insanların vicdanına bırakmak lazım.