aynı isimdeki diğer başlıklar:
146 entry daha
  • bu sabah saat 11.00 itibarıyla yayınlanacak netflix yapımı 2. türk dizisi.
    türk dizisi diyoruz fakat dizi tv'lerde izlediğimiz standart türk dizileri gibi tamamıyla türkler tarafından yapılmıyor. yürütücü yapımcısı yabancı. ayrıca imdb'ye göre dizinin 1. bölümü jason george adlı kişi tarafından yazılmış. aynı kişi daha önce hakan muhafız'ın da ilk bölümünü yazmış. yani ilk bölümde tamamıyla ingilizce yazılıp sonradan türkçe'ye çevrilen bir senaryo izleyeceğiz. sonraki bölümler türk senaristler tarafından yazılmış görünüyor. fakat bu senaristlerin diziyi türkçe mi yazdığı yoksa ingilizce mi yazdığı muamma. zira yürütücü yapımcı yabancı olduğundan türk senaristler de diziyi ilk etapta ingilizce yazmış olabilir.

edit: ilk iki bölümü izlediğimde edindiğim izlenim: netflix bu diziyi tıpkı hakan muhafız gibi türkiye'deki yerel izleyiciler yerine dünya genelindeki netflix izleyicilerini hedefleyerek yazmış. bu nedenle gerek diyaloglar gerekse senaryo bana çok yavan geldi. ayrıca amerikalılar anadolu topraklarına neden sürekli mistisizm yüklüyorlar anlayabilmiş değilim. dizi aslen bir kitaba dayanıyor. bu kitap türkiye'de bile ilgi görmemişken bunu alıp senaryolaştırıp dizi çekmek neyin kafası? ikinci bölümün sonu itibarıyla 3. bölümü ve dizinin devamını izlesem de olur izlemesem de olur modundayım. ilgi çekicilik ve merak unsuru yok maalesef. ayrıca ciddi devamlılık sorunları var. atiye'nin akşam karanlığında göbeklitepe'ye gittiğinde arabasını ilk bıraktığı yer ile dönerken aldığı yer farklı örneğin. zaten hepi topu 8 bölüm olan 45'er dakikalık bir dizide böyle devamlılık sorunları olmamalı.
  • bugün bölümleri verilecek olan başrollerde beren saat ve mehmet günsür’ün oynadığı netflix yapımı türk dizisi.

açıkcası hakan muhafız rezilliğinden sonra toparlayamayız sanıyordum ama fragman oldukça iç açıcı. biraz bana gerek simgelerden gerek beren saat’in bu simgeleri yapabilme kabiliyeti olmasına rağmen anlamlarını bilmemesinden dolayı geçmişte izlediğim ölümcül oyuncaklar kemikler şehrifilmini anımsattı. umarım güzel bir iş olur. merakla bekliyorum. oyuncu kadrosu türk dramı çekerken oldukça başarılı bunda da aynı şekilde başarılı olmalarını ümit ediyorum.
  • türk iş adamlarının bize yatırım yapmayıp inşaata yapmasından mütevellit yabancıların türk değerlerini görüp yatırım yapması.(araplarda aynı şekilde)
  • an itibariyle yayınlanmasına 7 dakika kalan dizi. 1. bölümünü bitirip yorumum gelecek.

edıt: 1. bölüm ıtıbarıyle sevinçten ağlamak istiyorum. ilk defa dünya çapında ınternette yayınlanan sıra dışı bı dizimiz oldu.teşekkürler netflix.

edıt 2: tüm bölümlerı ızledım. çok efsane bırşey olmuş yahu.
  • ilk sezon toplam 8 bölüm.
    final bölümü 55 dk.
    ilk 7 bölüm ortalama 45 dk.
  • büyük toplantı günü geldi simgeler sembollerle aylar öncesinden tarih atılmıştı.
  • 1. sezonu an itibariyle bitirdim. götüm gibi olmuş dizi.

(bkz: ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi)
  • 15 dakika önce yayına giren, muhtemelen izlemeyeceğim dizidir.
  • 11.00 de yayına giren 8 bölümlük sezonun tamamını izledim diyenler hele bir oturup soluklanın. bir de bilmem ne zamana izleyip yazarım diyenler var onların kafa da bambaşka. bana ne amk ne zaman izleyeceğinden.
  • göbeklitepe hatırına aylar sonra tekrar netflix aboneliği başlattım. normalde dizi izlemeye vaktim olmuyor diye kapatmıştım. ama bunu hemen bu akşam izlemeye başlayacağım spoiler yemek istemiyorum.

beren saat'in oyunculuğunu çok beğenmesem de, mehmet günsür'ün yapmacıklığa varan aşırı kibar hep aynı karakteri oynar hallerinden sıkılsam da konuyu çok merak ediyorum.
4445 entry daha
hesabın var mı? giriş yap