• tam adi "atlantis is calling (s.o.s. for love)".. modern talking bombasi..

guvercin kanatli ready for romance albumunun en gozde iki hitinden biriydi bu.. (digeri elbette brother louie).. once thomas anders yukardaki uyarici nakarati soyler, sonra dieter bohlen de o sararmis sesiyle en alt perdeden ayni dizeyi tekrar ederdi.. ki her nakarati mutlaka tekrar ederdi.. sarkinin baska sozleri varsa da genelde sadece burasina eslik ederdi.. keza biz de..
  • modern talking ve dieter bohlen'in belki kariyerinde yaptigi en iyi ilk 3 sarkidan bir tanesi.
    ozellikle giriste elektro gitarin katkisi ile olusturulmus hafif aglamali cok kisa bir "giyyyyy" vardir ki cok hostur.

iste sozleri de burda:

lady, i know it was hard
    but it's much harder to ignore
    there's a chance and i'll promise
    i won't hurt you anymore
    hollywood nights we're romancin'
    you can trust me anytime
    somewhere, oh, babe, there is someone
    oh, you're dancing in my mind

ohoho, little queenie
    i'm your fool
    come on, teach me the rules
    and i will send a s.o.s. for love
    ohoho, little queenie,
    i'm your fool
    you need love, like i do
    and i will send a s.o.s. for love
    atlantis is calling, s.o.s. for love
    atlantis is calling, from the stars above
    atlantis is calling, s.o.s. for love
    atlantis is calling, it's too hot to stop

if loving you is wrong, babe
    oh, i don't wanna be right
    i've got you under my skin, babe
    and baby, hold me tight
    i'm ready for our romance
    i wait a million years for you
    i love you more than i'm saying
    baby, that's for me the truth
  • geronimos cadillac ile birlikte en bomba modern talking şarkıları sıralamasında ilk ikiyi paylaşır. ama bi dakka ya, brother loui de var. o zaman şöyle diyelim, bu üç şarkı zirveyi paylaşır.
  • kanımca modern talking in rockseverlere hediyesi...
  • zannedersem modern talking'in en gaz parçası budur.. bir girer ki "oooooooo" diye... sonra "sos for love" ve de dieter sarışını "atlantis is calling" diye titretir ortamı... az önce arabada giderken, gözüme eski bi cd takıldı. hemen taktım playera, direk bu şarkı çaldı.. yollar iftar dolayısıyla boş, hız serbestti yani. ben de not ettim bunu, 200 km/h ile giderken dinlenecek şarkılara ekledim hemen...
  • canım modern talking'in canım parçalarından biri. klibinin haricinde şuna da göz atmakta fayda var. thomas'ın kaşına, kirpiğine, kara badem gözlerine kurban...
    http://www.youtube.com/watch?v=m8j7e1ugeqi
  • bana göre en iyi 2 şarkısından biridir modern talking'in. diğeri için:
    (bkz: do you wanna)

güvercin kapaklı ready for romance albümünün lp'i bulunmaktaydı bizde. tüm akrabalar ve aile bireyleri brother louie'ciyken ben sos for love'cıydım. tüm özel günlerde inatla kendisini çaldırıp bıktırırdım onları. brother louie de çok güzel bir şarkıydı ama çok mainstream bir durumdaydı tabii o zamanlar.

hatta bu huyum yüzünden yüzden 1st album'ın en iyi şarkısı da do you wanna olmuştur benim için.
  • dikkatle dinlendiğinde şarkının girişindeki ses manipülasyonu ile yapılmış (sintizayzırla mı acaba?) sonar efektinin arkasında mors mesajı olarak s.o.s. sinyali* farkedilebillir..

*: üç kısa, üç uzun, üç kısa
hesabın var mı? giriş yap