• yeni açılmış bir işletme ve işletmecisi için ele geçmiş en büyük reklam olayıdır.
  • videonun sonlarina dogru isletme sahibi beni de cuneyt ozdemir'i de gulmekten kirip gecirmistir.

--- gulen spoiler ---

- biz yakaladik aygir burda. elini ayagini bagladik ama aygiri ne yapcagiz? o da hakli. simdi kimi suclayacagiz ? atimi suclayacagiz, sahibini mi yakalayacagiz ? sahibini nasil bulacagiz ? boyle karmakarisik bizde ortada kaldik. polise diyoruz ki : "kardesim boyle boyle bes tane atimizin irzina gecildi burda, polis diyor ben ne yapayim ?" suclu burda, e nasil yapacagiz ? size hediye edelim bu aygiri, siz artik bir caresine bakin...

--- gulen spoiler ---

hizli edit : daha bombasi da varmis .

cuneyt ozdemir : bir aygir boyle 5 tane atla ciftlesiyor mu ? bu biraz fazla bir sayi degil mi ?

atlarin sahibi magdur adam : yoo normal yani, 12 saatlik dilim icinde bir aygir bes disiye atlayabilir yani. bir problem olmaz ustune bir de essek var, 6 filan yani.
  • atları tecavüze uğradığı için ortada kalan bir şahsın dramıdır.

--- spoiler ---

- sabah geldiğimde ikisiyle bitirmişti işi. gece de ötekileri halletmiş. biz yakaladık aygırı burda ama o da haklı.

--- spoiler ---
  • ortada gercekten acikli bir durum var. tecavuze ugrayan atlara ne olacak diye kimse sormuyor. psikolojik olarak zarar gorduklerini tahmin edebiliyorum. aygirin sahibini neden aramiyor polis? arkasi kalin biri cikip "bana hakaret ettiler. ruhsal durumum bozuldu sekerim." diyince karsi taraf mahkemede buluyor kendini. peki hayvanlara yapilan fiziksel/ruhsal iskencenin bedelini kim odeyecek? bir tarafta sorumsuz turk polisi, diger tarafta durumdan arpa cikarmaya calisan yurdum insani. aglanacak halimize gulmek boyle bir sey.

cnn turk icin gelen edit: atlarin gozune siyah bant koymak harika bir fikir. haberciligi birakip mizaha soyunmalilar.
  • at sahibinin de kabul ettiği gibi ortada bir tecavüz vakası olmadığı üzere olsa olsa atları sabaha kadar orgy partisi veren adamın dramı olabilir bu
    ve
    zorla çalıştırdığı orospusu sevdiceğine kaçan pezevengin dramı kadar acıklı olabilir ancak...

darısı bütün atların ve at sahiplerinin başına diyorum.
    atlar artık susmayacaak susmayacaak susmayacaaak...
  • bahsi geçen dramın sahibi adamın ismi mustafa akın'dır.
  • zannımca en komik yeri şudur ki;

--- spoiler ---

bu olaya tecavüz demeyelim, sonuçta benimkiler de istiyordu. bu duruma olsa olsa "benim rızam dışında cinsel ilişki" diyebiliriz.

--- spoiler ---
  • sonradan izlesemde videolarda gorulebilen alttaki siyah bantta : "atlari tecavüze ugrayan adamin drami :)" yazan ve dikkatleri smiley uzerine ceken, atın fotograflarini gosterirken niye gozlerini kapatmislar? utanmis mi? taninmak mi istemiyor? ifsa etmeyi dogru mu bulmamislar? sorularini sorabileceginiz, fake'dir bu dedirten cnn turk haberi. (bkz: yan cehennem yan beş kamyon kömürle geliyom yan)
  • işin mizah boyutu tartışılmaz insanı gülmekten perişan ediyor hele de adam o tecavüze uğrayan eşekle ilgili söyledikleri... zaten adam da bu olayın komik olduğunu inkar etmiyor ama ufak bir hatırlatma ile araya gireyim dedim size kısaca bu olayın mali bilançosunu çıkarayım. farzedelim ki dişi atımız iki buçuk yaşında ve gelecek vadeden bir yarışçı (farzedelim diyorum)

öncelikle yarış atları genellikle yarış hayatı bittikten sonra yani yaklaşık 7-8 yaşlarında hamile kalırlar bu süre atlardaki uzun hamilelik dönemi (11 ay) ve bunun arkasından bir sure daha en azından yavruları sütten kesilene kadar manevi ve fiziki olarak yarışamayacağı için ve bu kadar uzun bir donem yarışmayan bir atın da form tutması bir hayli zaman aldığı için , genellikle çiftleşmeler dişi atlarda emeklilik dönemlerine alınır. diyelim ki iki buçuk yaşında bir ingiliz atınız var bu at eğer cins bir hayvansa (ki dnyeper in yavrusu oldugu söyleniyor öyledir) gazi koşusu, cumhurbaşkanlıgı koşusu gibi önemli organizasyonlara katılacaktır ve gazi koşusu ancak 3 yaşındaki ingiliz atları icin geçerli, bu yarısa katılmadan önce belirli seviyedeki yarışları kazanmanız ve iyi bır form durumu yakalamanız lazım ancak iki bucuk yaşında hamile bır at için bu şans artık yoktur, o hayvan en erken üç buçuk-dört yaşında tekrar yarışlara donecek belki istanbul'da önemli organizasyonlarda koşması daha da uzun zaman alacak ve sahibi bu cins attan elde edebileceği çok büyük gelirlerden mahrum kalacak (bir ihtimal diyorum sadece) ona bu yaşına kadar yaptığı masraf ve bakım da cabası. deyim yerindeyse elinde patlamış olacak. yarış hayatına 3-4 yaşında başlayan bir at tabiki de 2 yaşında başlayanla mukayese edilemeyecek kadar zor form tutar. malum atların ömrü ınsan gibi olmadığından bu gayet önemli bir zaman. atın formda koşabildiği yani futbolda 32-33 yaş diyebileceğimiz zaman en yukarı 6-7 yaştır ki üç buçuk dört yaşında koşmaya başlayan bu süreyi hamılelikle geçiren bir atın form tutması üst seviyeye çıkması önemli yarışlara davetiye kazanacak kadar orta seviye yarış kazanması biraz zaman alır gerıye de 2 bilemedin üç senesi kalıyor.

uzun lafın kısası bu hayvandan gelebilecek önemli bir gelir uzun vadede kaybedilmis olabilir tabi isin iç yüzünü bilemem belki yarış atı olmayacak da binek atı olacak, onu bilemem o zaman sorun yok. bununla birlikte bir attan elde edilecek yavruların değeri onun annesi ve babasının kalitesi ve yarış başarıları ile ölçülür. atlarla çiftleşen beygirin cinsi belli olmadığından bu yavrular türkiye'de yarışa giremez. happy girl isimli atımız da yarış hayatı içinde hamilelik geçirdiğinden ileride fazla başarılı bir at olamayacak bu nedenle de ondan elde edilecek yavrular safkan ingiliz olsalar bile (ki burada ırkları bile belli değil) pek fazla para etmeyecek çünkü bu konuda doğrudan atın anne ve babasına bakılır (kaç yarış kazanmış, dereceleri ne, koşu stili nasıl? vs vs ). kısacası ortalama bu seviyede bir at senede 5 yarıs kazansa birkaç yarış tabela yapsa 100-150 mılyar geliri olabilir ki atlar için harcanan masraflar jokey ve seyis paraları pek küçümsenecek seviyede degıl.

komik mi komik evet ama adamı da küçümsemeyin bir zararı oldu atın çiftlesmekle cinsi bozulmaz ama çıftlestiği hayvan da cins olsaydı o yavrular daha çok para ederdi hadi onu geçtim daha o yaşta atı ciftlestirmezler yarış hayatı tehlikeye girer. amma velakin gönül (ya da azgın hormonlar) ferman dinlemiyor. coşkun isimli beygirimize arpa degil şap yedirin bence yoksa bu gazla hızını alamamış eşeği bile elden geçirmiş .. bir laf vardır kıspet gotten düşünce tokmakçı bağdat'tan gelirmiş , efendim dolaşmayın hayvanın çevresinde diyorum kısacası mazallah ........
  • söz konusu aygır tecavüzcü coşkun** tarafından kendisi tecavüze uğramadığı için şükretmesi gereken adamın dramıdır.
hesabın var mı? giriş yap