• paralel parkta yaptığım eylemdir.
  • aracın şoför koltuğuna oturduğu ilk andan itibaren gideceği yere kadar geçen sürede direksiyon simidini iki eliyle sımsıkı tutan ve görüş alanına hakim olmak için boynunu hafifçe ön cama doğru eğerek boş yolda araç kullanan taşralı bıçkın şoförlere tuhaf gelse bile büyükşehir şartlarında gayet normal olandır. otoyolun orta şeridinde sabit yetmiş km hızla giden sürücülerle birbirlerinden hiç hazzetmezler*
  • yıldız tilbe'nin bir sözünü aklıma getiren başlık; "kavga ederek hızla çözeceğiniz konuları konuşarak uzatmayın"
    avuç içinde direksiyon çevirmek serilik sağlıyor ben kadın halimle kimse öğretmediği halde iç güdüsel olarak buna alıştım. işin artistliği falan varsa ha bu da bonus olsun ben pratik ve rahatlık açısından yapıyorum.
    diğer taraftan başka bir kadın sürücü arkadaşımın bir u dönüşü sırasında direksiyonu iki eliyle çevirirken yaptığı kesik kesik hareketler gerçekten yolcu koltuğunda bana güven vermedi, netekim "iki elinle bir direksiyonu tutamadın" da dedim kendisine, iki elle u dönmek ile avuç açarak direksiyona hakim olarak dönmeyi deneyin konforu ve estetiği anlayacaksınız...
    haaaaaaaaa beceremiyorsanız da o sizin bizzat kendi yeteneksizliğiniz en azından bize çamur atmayın...
  • hidrolik direksiyonun nimetlerindendir.
    3 kasa bmw kullanıcısı olarak (müteahhit veya apaçi değilim) park ederken ve keskin, ters u gibi dönüşlerde yaparak daha rahat hakimiyet sağlıyorum ama denildiği gibi şahin'in o ağır ve hantal direksiyonunda güvenle yapmak imkansıza yakındır.

şahin'in direksiyonunu iki elle çevirmek bile zor lan.
  • o şekilde çevirmenin daha kolay olmasından dolayı bu şekilde yapan kişidir. gerçi ben bu görüntü oluşmasın diye parmaklarımı hafif kapatıp, avucumun ayası ile yapıyorum bu hareketi de, aralarında pek de bir fark yok.
  • usta şoför olduğunun göstergesidir
  • bir kadın olarak ben de yaparım bunu. camlarım filmli. kime artistlik yapacağım ki? ayrıca vites topuzumda toka var. (swh)
  • benim bu.
    sebebi: çünkü daha kolay. özellikle u dönüşlerinde, paralel parkta gayet seri bi şekilde işimi halledebiliyorum. maksadım da birilerinin düşündüğü gibi artistlik falan değil. ayrıca vites topuzumda tespih yok hayatım boyunca da hiç kullanmadım.
  • araba kullanmayı bilmeyen yada yeni öğrenmeye başlayan yada kedidir diyeceğim şahsın direksiyonun bu hamleyle daha kolay çevrilmediğini algılayamadan attığı başlık.
    hayır hidrolik direksiyonun yoksa o zaten zorda.
    istanbul trafiğinde özellikle arkanda araç varken park edeceksen. ve insanlara biraz saygın varsa bu eylemi hızlı gerçekleştirmen adına yapacağın eylem budur.
    sen bence kahve içerken serçe parmağı havaya kalkanların artistliği ile ilgili bir başlık aç.
  • ulan ona da mı karıştınız dediğim başlıktır. reisten betersiniz.
hesabın var mı? giriş yap