• biraz yumuşadiktan sonra kabuğunu soyup çekirdeğini ayıklarsın. sonra çatal vs gibi bir aracin yardımıyla ezersin. akabinde üstüne biraz bal gezdirip ceviz ya da fındık parçacıklarını döküp afiyetle yersin. ben bunu tercih ediyorum, isteyenler salatada ya da yemekte de kullanabilir.
  • (bkz: avokado)
  • önce avakado değil, avokado olarak yazıldığını ve telaffuz edildiğini öğrenirsin.
    sonra ikiye kesersin, içindeki çekirdeği çıkartırsın. sonra sonra ince ince dilimleyip biraz tuzlayıp ve üstüne lime sıkarsın.

işte mukkamağal bir yiyecek.
  • kabuğundan ayırır karelere bölersin. üzerine limon sıkar karabiberle süslersin. kahvaltıda bu kullanımı tercih ediyorum.
  • 1) kup kup dograyabilirsin
    2) yan yan dilimleyebilirsin
    3) ezebilirsin
  • avokado yemek bir sanattır. öncelikle kozalak gibi taş halini alırsınız. mutfakda az ışık alan bir yerde yavaşça çürütürsünüz (yumuşar). o yumuşamanın ölçüsünü tutturana kadar 4-5 avokadoyu mundar edersiniz. içi kararmadan kabukları soyulabilir hale gelen avokado olmuştur.

keskin bıçakla ortadan ikiye kesin, sonra dörde bölün, kabuğunu soyun. tuz ve zeytinyağı ile tüketin
  • kahvaltı yanında yenebilecek güzel bir tarif;

karabiber, tuz, zettinyağı ve lime (yoksa limon) suyu ve püre haline getirilmiş avokado karıştırılır servis edilir.

cips ile dip sos olarak ise; soğan, karabiber, tuz, zeytinyağı, püre haline getirilmiş avokado.

not: olgunlaşmış avokado ile yapılır.
  • genelde okuma yazma bilmeyenlerin sorunudur.
  • olgunlasmis bir avokadoyu bolup cekirdegini cikardiktan sonra ortadaki bosluga havyar koyulup karistirmak suretiyle lezzetin doruklarina cikabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap