• göçmenlerin sorun yarattığını kabul etmiş olmuyor mu bu tehdit ile? kendi vatanına ihanet edebiliyor yani.
  • avrupa'nın umurunda olmayacak tehditvari açıklama.

ab'nin kendi hukukundan kaynaklanan sorumlulukları mültecilere yöneliktir. bundan birkaç sene önce suriyelileri istememelerinin sebebi, topraklarına girdiğinde onları ülkelerine geri göndermelerinin önünde engel teşkil eden yasalara sahip olmalarıydı.

şimdi öyle bir durum yok. çünkü suriye'de savaş bitti. artık hiçbirinin mülteci sıfatı yok.

yani özetlersem; ab kendi topraklarına gelen her suriyeliyi paketlediği gibi havadan ya da deniz yoluyla ülkesine geri postalar.

her s400 yada doğu akdeniz demecinde mülteciler üzerinden ab'ye atar yapan sözlük küçük enişteleri var. bu lafım onlara: kendinizi kandırmayın.
  • adamlara tehdit olarak kullandığımız şeye bak, sabrımızı taşırsınlar denmiş bir de. yahu adam sabrını taşırmasa daha kötü, ülkendeki kültür değişiyor haberin yok.
  • di mi ya, herkes bizim memleketin vatandaslari gibi koyun mu?

birak milyonlari falan, 100 bin multeci alan hukumeti bir ay icinde siyasetten emekli ederler.

hele de ulkende ekonomik kriz cikarip uzerine de 30 milyar dolar harcadik diye ovuneceksin, vatana ihanetten bile yargilarlar.

bizde mi? sikiysa aleyhine bir laf et, kendini hapiste bulursun.

turbo demokrasi
  • sen geri kabul anlaşmasına imzayı attığın an bu tarz söylem hakkını kaybettin. adamlar sana geri gönderecek o göçmenleri. almak istedikleri kalitede olanları zaten bu güne kadar aldılar ve almaya devam ediyorlar.
  • yani onlar 6 ay dayanamayacaksa peki sormak istiyorum;

“biz nasıl yıllardır dayanıyoruz?”
  • zaten diplomasi dilini terk edeli çok oldu da, artık pamuk eller cebe sınırına dayandı devletin üslubu.
  • ne yapacaklar merak ediyorum. sınır kapıları nı mı açacaklar.

iş o raddeye gelirse suriyelilere fırsat kalmaz bizimkilerden. türkler mülteci olarak akın eder avrupa ya.

boş tehdit ler bunlar. elin avrupalızı keriz değil bizim gibi . sınırlara metreye bi asker diker yine almaz bunları.
  • suriye’de savaş bittiği için avrupa artık suriyelileri almak zorunda değil. suriyeliler türkiye’de kaldı. avrupa milyonlarca suriyeliyi almaktan kurtuldu.
  • avrupa göçmenlere 6 ay dayanmaz ama aynı avrupa tüm ticarini ilişkilerini etkileyecek ambargo kararı alırsa biz kaç gün( ay demiyorum bak gün) dayanırız bilemem. bu fikrime sövenler bir düşünsün bindiğin uçaktan(airbus) sağlık sektörüne(siemens mr görüntüleme vs) ordan üretim makinelerine kadar her şeyin avrupa malı. hele içinde bir almanya var ki karşılıklı ticaret hacmine bak yeter!
hesabın var mı? giriş yap