şükela:  tümü | bugün
 • ara sıra dillendirilse de bu konu gündemden çok çabuk geçiştiriliyor. adamlar resmen 3 yıldır avrupayı üzerlerine suriyeli, ıraklı, afganlı, paki ve bilimum aç müslümanları dilenci sıfatı ile salmakla tehdit ediyor.

  -bana 3 milyar euro vermezseniz üzerinize aç müslüman salarım!
  -benim partizanımı hollanda'da konuşturmazsanız üzerinize aç müslüman salarım!
  -merkel çok şımardı bek geliyor aç müslümanlar!
  -obaaaa üçüncü havaalanımızı kıskandılar aç müslüman salmaya ramak kaldı!

  oğlum hani siz 2010'lu yılların başlarında seçimler sonuçlandığında hemen balkona çıkıp "bu seçimi sadece türkiye değil, bağdat, şam, jakarta, trablus, kudüs vs. de kazandı" diyordunuz ya lan?

  islamın hamisi olduğunu iddia eden ve o iddia sahibine gerçekten islamın hamisi ünvanını layık gören 25 milyon insan son bir kaç yıldır avrupayı üzerine aç müslüman salmakla tehdit ediyor. yav hadi anladık kafanıza hiç bir şey girmiyor sizin, bu dünyayı algılayamıyorsunuz, gerçeklik algınız falan da yok da bu kadar küçülmek nedir?

  bunun ne anlama geldiğini gerçekten anlayamıyor musunuz?

  marksizmi savunan, marksizmin dünyadaki tek kurtuluş yolu olduğunu düşünen ve marksizm için ölecek birinin amerikayı üzerlerine kendilerinden kaçan aç koministleri salmakla tehdit ettiğini düşünün mesela.

  hani 3 kıtaya huzur götüren muzaffer ve mağrur müslümanlardınız? hikayeymiş hepsi anladınız mı bugün bunu? sizden bir halt olmayacağını gördünüz mü?
  açlarınızı başka bir ülkeye salarak o ülke halkının huzurunu kaçırmakla tehdit ediyor ve bundan siyasi/ekonomik çıkar bekliyorsunuz bir de. başka kim yapar bunu bu dünyada? kim bu kadar alçalabilir?

  daha fazla ne kadar küçülebilir bir ideoloji/inanç?
 • özellikle takibe alıp sözlükteki sevenlerinin ne yanıt vereceğini bekleyeceğim başlık.. "sınırları açarız"ın karşılığı buydu evet, meali şu:

  "bunlar aslında aç, susuz, işsiz, kalabalık ve huzur bozan insanlar. siz avrupa olarak çok huzurlu ve refahsınız. sınırları açarım, huzurunuzu bozdururum". eğer bunun aksi ise buyursun açıklasınlar, ki gönderilmesi düşünen insanlar başlık sahibinin dediği gibi müslüman, yani din kardeşlerimiz!

  mavi marmara deyince bir sessizlik oluyor mesela, biz mi gönderdik bize mi sordular sözünün üstüne konuşabilen olmadı. çok çabuk unutuldu, hatırlatılanlar ise tek parti zamanında da camiler ahır yapıldıdan öteye gidemiyor, yanıt veremiyor, mavi marmara olayında hem bize mi sordular çıkışına, hem de 20 milyon dolara sessiz kalışımıza. buyurun bakalım buna ne diyeceksiniz?
 • işin bir diğer ilginç tarafı; kitlesinin sırf bu nedenden ötürü malum şahsı dünya lideri olarak kabul etmeleridir. yine de bu bir nebze anlaşılabilir, peki bazı muhalif kesimlerin de bunu onaylamasına ne demeli?
 • son 100 senenin en alcaltici durumlarindan birisidir, yarin cocugum bana "baba, musluman ikiyuzlulugu ne demek?" diye sorsa bu vakayi anlatirim, oyle net bir vaka cunku.

  eminim o da, bana bakip "yohamuga ssdjasdkaldka ciddi ciddi bunu yapan adam oldu, ve bunu milyonlar alkisladi mi?" diyecek, ben ise once, "canim simdi ayip olmuyor mu yohamuga falan seni boyle mi yetistirdik biz, hep bale piyano falan, simdi lutfen odana cik, dadina git ve tovbe et ya kafir " dieycegim. random gulmesine kizamam, gulmenin her turlusu kabul.

  neyse, bu konun sacmaligi, alcalticiligi hakkinda uzun uzun konusmaya gerek yok, bu yaziyi hasbel kader okuyan adam, eger icinde bir nebze olsun "dinimiz...... :3 :3 " sevecenligi varsa, bu olayi hatirla ve utan, yahut, universite ogrencisi kardesim, eger sana gelip de, "muhterem, avrupa ve kuffar butun imkanlari ile,hacli zihniyeti ile uzerimize saldiriyor, bu sence dogru mu? arakandaki, combuldakdaki musluman kardeslerimiz icin bize katkida bulun" derlerse, evvela kendi iclerinde bu ikiyuzluluk hakkinda ne dusunduklerini sor.
 • ama bundan degil kilictar'in, ogan'in yabanci dusmanligindan bahsediliyor surekli medyada.
 • koca bir ulkenin dusuruldugu en asagilik durum. bu rezillikten beri vize almaya gidemiyorum. turk milleti ustune yapisan bu lekeyi temizlemedikce "multecileri salmakla tehdit edip para isteyen dilenciler" olarak anilacak.