12 entry daha
  • o tele takilan kanguru yok mu, mahvetti beni :( bir an once durur insallah. https://www.instagram.com/…kf/?igshid=1vi7hmkjffrd9]
  • dünya'nın siyasi sorunlarından daha önemli sorunları olduğunu bize gösteriyor.
  • doğaya ve hayvanlara gelen zarardan dolayı çok üzgünüm. bu durumun sebeplerinden biri de kendilerinin doğaya karşı gelmiş olmalarıdır. birkaç ay önce kedileri zehirli et projesi ile sistematik olarak öldürmek isteyenler de kendileriydi.
  • bu platformda farkındalık yaratmak avustralya için ne işe yarar bilinmez fakat olanlar gerçekten iç parçalayıcı.
    çok uzun zamandır devam ederken şiddetini arttıran ölenlerin sayısı giderek artarken, yarım milyar hayvanın öldüğü, hektarlarca ormanın yandığı yangınlardır
    edit:dalgınlıkla yarım milyon yazmışım ama milyar olacak durum çok daha vahim yani
  • sikko gündemler arasında yitip giden kahredici olay. olayın ciddiyet boyutunu kavramama sebebiyet veren gerçeklik "koala nüfusunun üçte biri yok oldu" cümlesi oldu. nasıl ya... iki ayda koala nüfusunun üçte birini yok eden bir yangın. tahayyül edemiyorum bile. umarım ormanlar ve hayvanlar daha fazla zarar görmeden uluslararası organizasyonlar duruma daha ciddi şekilde el koyabilirler.

uzaydan görünüyor yangın, o derece büyük. uzaydan görülen yangın mı olur ulan?!?!!
  • aklıma getirmiyim diyorum ama mevcut sefir akp tarafından tayin edildi .
    acaba diyorum rant mant ayağına ...
    götümüzde patlamazsa iyi
  • aylardır devam eden yangınlardır. maalesef endemik türlerin birçoğu muhtemelen bu birkaç ayda, bu yangınlarla yok oldu. iklim değişikliğinin yangınlara ve büyük fırtınalara sebep olacağı uzun zamandır bildiriliyordu.
    60 yıllık yaşamını tamamlayıp siktirip gideceksin ve bu varoluşu anlamlandırmak isterken ortalığın amına koyuyorsun. orda-burda yazarsın beş yaşındaki çocuğunki kadar gelişmemiş beyninle 15 yaşındaki bir kız hakkında ağıza alınmayacak lafları.
    insanlık kibrinde boğulacak maalesef. cennetten kovulan şeytan hikayesi işte bizim hikayemiz. evet en yüce varlık benim!
  • şu siteden harita üzerinde takip edilebilen yangin. tanrinin, varsa merhametsiz oldugunun ispatidir bu yangin. savaslar kadar yikici lanet bir sey bu yanginlar. 500 milyondan fazla canli telef oldu...
  • yok olup giden her bir canlı için ayrı ayrı üzülüyorum.ağacı,bitkisi,böceği,küçük büyük tüm hayvanlar...çok çok üzücü.

bu haberlere zerre üzülmeyen insanlar var aklım almıyor görüp de kayıtsız kalabilmek nasıl mümkün olabilir?
  • çok üzgünüm ...
399 entry daha
hesabın var mı? giriş yap