• çeşme merkezine 1 km uzaklıkta, sosyetik plajlara ev sahipliği yapan koy. gerçekten akıllara durgunluk verecek güzellikte bir denizi var havuzda gibisiniz adeta, çeşmenin o deli esen rüzgarından soyutlanmış bir koy; inceden esen hafif bir rüzgarla güneşlenmenin keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz. hangi plaja gittiğinizin bence bir önemi yok çünkü hepsinden aynı denize giriyorsunuz.
  • cesme'de su ana kadar gittiklerim arasinda denizi acik ara en iyi olan koy.
    umarim temizligini uzun sure koruyabilirler...
  • çeşme'de gerçekten denize girmek için gidilebilecek ılıca plajı(sadece hafta içi), boyalık, altınkum gibi muhteşem renkte, sıcaklıkta ve dibi kumul deniz varken sadece piyasa için gidilen koydur.
  • sosyetik plajlarına girerken 30 tl gibi bir ücret ödenen, kumsal bulunmadığı için limon ağaçlarının altındaki minderlerde güneşlenilen ve temizliğinden emin olunamasa da denizi güzel olan bir çeşme koyu.
  • buranın denizini beğenmeyenlere katılıyorum, denizi matah değildir. para verip gitmeye değmez. bütün istanbul ahalisine de sesleniyorum: allah aşkına aya yorgi'ye gelmeyin. bence şile'ye gidin, en güzeli. illa çeşme'ye geldiyseniz, yapacak birşey yok artık, ılıca halk plajı'na gidin, orası da iyidir. aya yorgi'ye gitmeyin.
  • arkanızda sizi doğadan ayıran devasa duvarlı, kumsalı bile olmayan bir yeri neye dayanarak çevirip bir de ordan para aldıklarını anlamadığım bir grup insanın altına lüks araba çekmesine yarayan güzel bir koy. "neyi kattın o koya da para alıyorsun" diye soran bir yetkili olmadığından bu düzen devam eder gider.

dünyanın en iyisi, türkiye'nin en iyisi, ege'nin en iyisi, izmir'in en iyisi, çeşme'nin en iyisi mi gibi soruların her birine ayrı ayrı "hayır!" yanıtı verdikten sonra buraya giderek parayı bayılanların aklından şüphe ederim.

ben niye gittim? hesabı başkası ödüyordu da ondan gittim.
  • bu koya gece vakti giderseniz ufak vatosların yüzdüğüne şahit olabilirsiniz.
  • çeşme'nin en popüler eğlence noktasıdır.
    bünyesinde babylon, sole mare, marrakech, paparazzi ve cafepi adlı gündüz beach akşam ise club olan mekanları barındırır.
    ayrıca çelebi holding'in sahibi çelebioğlu ailesinin de burda bir evi bulunmaktadır.

önümüzdeki sene itibariyle bu koydaki mekanların sadece gündüzleri plaj olarak hizmet vereceği, geceleri yüksek sesle müzik yapılmasına izin verilmeyeceği şeklinde bir söylenti var ortalıkta.
    aynı söylentinin içinde ise çeşme'deki bu tip tüm gece mekanlarının alaçatı seaside yakınlarında bir noktada toplanması da geçmekte.
  • dun solo mare bugun ise marrakesh isimli plajlari ile tarttigim koy.. ne var derseniz vallahi 30 lira giris ucretleri bunun disinda pek birseyi olmadigini soylerim size. bol bol selulitli turk kizi gormek mumkun. onun disinda denizinin kas ve kalkanin cok gerisinde oldugunu soyleyebilirim...
  • içine edilmiş güzel koy. sabahın yedisinde yüzerken cam gibi suda metrelerce aşağıdaki envai çeşit balığın net bir şekilde görünebildiği günleri özleten. şimdi "aya yorginin denizi yaee, çok güzel diil" diyen insanları o eski günlerini görmedikleri için suçlayamıyorum.

saçınıza fön çekip gideceksiniz buraya. topuklu ayakkabıyla falan dolaşan insanlar var, gömlekle oturan gebeş var, her şey var bir tek mavi balıklar yok. geçen yaz gitmiştim en son, öğlen 2'de denizde toplasan 100 insan yüzmezken bütün mekanların toplamında yüz bin milyon kişi falan vardı. öyle saçma bir yer.
hesabın var mı? giriş yap