şükela:  tümü | bugün
 • uzun, acı verici, sıkıcı, depresif bir dönem yaşamanıza, yürüyebilmenin ne kadar önemli olduğunu anlamanıza, doktorlarla kanka olmanıza, tüm konserleri organizasyonları kaçırmanıza, ama en çok da paranoyakça ya hiç düzelmezse hissi ile günlerini geçirmenize sebep olan süreç.
 • gece uykunuza engel olacak (ve dolayısıyla gündüzünüzün de berbat geçmesine sebep olacak) düzeyde değilse bol bol kitap okumak, dvd izlemek gibi hayırlı sonuçları da olan, dışarı çıkmak zorundaysanız taxilere vereceğiniz para bütçenizi zorlayabilecek, bi de memletemizde mimari yapıların bedensel engellileri ne kadar gözardı ederek yapılmış olduğunu anlamanızı sağlayacak durum
 • sıkıcı, bunaltıcı, mecburen sabretmeyi öğretici, depresyona sürükleyici bir dönem geçirmenize sebep olan durum. hele sabırsız, tezcanlı biriyseniz, çin işkencesi gibidir bu dönem. sürekli yatmaktan, ayağınızı yukarıda tutmaktan ötürü her tarafınız ağrıyıp uyuşur, karıncalanır. koltuk değneği kullanmak, ağırlığı kollara vermek yüzünden kolda oluşan kas ezikliğinin inanılmaz ağrısı hayatı/uykuyu işkence haline getirir.

  yüz üstü yatmak için çıldırırsınız ama bu mümkün değildir; sürekli sırtüstü yatmak zorundasınızdır, mumya gibi kalakalırsınız. zaman geçmek bilmez. uyku haram olur. her şey sinirinizi bozmaya başlar. "alçı çıkınca eskisi gibi yürüyebilecek miyim, arıza/şiş kalacak mı, içerideki çivilerle vidalar sorun çıkaracak mı, iğrenç dikiş izleri kalacak mı, ne zaman ayağımın üstüne basabileceğim?" diye düşünüp kahrolursunuz.

  iğrenç sabah/kadın programlarını izlememek için komodo ejderiyle şamba maymununun özel hayatına razı olur, belgesellere dua edersiniz. bolca yapacağınızı sandığınız kitap okumak bile işkence haline gelir... hiçbir dvd'ye uzanmaz eliniz. hayatın sizden çaldığı 2 aya mal olur bu kırık. basit gibi görünse de... şükretmeniz, sabretmeniz istenir. yürümenin, rahatça uyumanın, gezip dolaşmanın, asansörün, yazın, sağlığın kıymetini anlar, iyileşmek için günleri sayarsınız. sinir olduğunuz taksicilere karşı koltuk değneğinizi silah gibi kullanma hayali bile kurdurtur size. sek sek sekerek mahmureeeeee!
 • geçtiğimiz yıl tam bu sıralar başıma gelen hadise. evde yürürken koltuğa sağ ayağımı çarmam sonucu tam beş (5) yerinden kırılan bir ayağa sahip oldum. doktorum sağolsun uzun süre olaya inanmayarak otomobil yada otobüs tarafından ezildiğini iddia etse de önceki hastalıklarımdan oluşan ansiklopediden hallice dosyayı görünce benim ne kadar şanssız bir insan olduğumu anlayarak inanmıştı.

  kırık işte fazla endişeye gerek yok. bir süre keklik gibi sekiyorsunuz o kadar. ha birde -aman bişey yok işte bak basıyorum, bak alçıyla topa bile vuruyorum hehe demeyin kemiklerin bazısı 3-4 milim ve alıp başını gitmeye pek meraklılar. aman ha.
 • bahar aylarında eve hapseden elim olay.
 • tam bir şeyler planlamaya başladığınızda, yani bir şeyleri çok istediğinizde artık engel olacak bir şeyler de olmayacagı için sevinçten zıp zıp zıplama anında yere konmanıza ramak kala sağ ayak bileğinizin yan dönmesi ile, önce burkulduğunu sanırsınız, akabinde aile hekiminize gidersiniz, hekiminiz, keklik gibi sekişinizden, gözlerinizi süzüşünüzden, anlamıştır durumu, alır ayagınızı aşağı yukarı, saga sola eviri çevirir. lakin öyle bir merettir ki bu illet sadece ince bir sızlama yapar o anda, doktor adele ezilmesi der ama yinede hastaneye git ve röntgen çektir demeyide ihmal etmez. o geceyi atlatıp, sabah etmişsinizdir. sabah olmuştur, amma acılar üzerine basılmaz bir hal almıştır. yatak odanızdan tuvalete gidemez haldesinizdir. evde de kimse yoktur. tek ayak üzerinde seke seke tahmini 15 dakikada evden çıkılır ve kapının önünde arabaya binilir. hastaneye 1. viteste sol ayak kullanılarak, firen gaz kullanılarak gidilir ve süpriz...
  sağ ayak bileğinde kırık, hafta sonu gelmiştir. ortopedi uzmanı hemen yatmanızı ameliyat ile platin takılması gerektiğini beyan eder salı günü için ameliyathanede yer ayarlanır ve beklersiniz, artık evde baya uzun zamanınız olacaktır. haydi hayırlısı bakalım diyerek
  allah kimsenin başına vermesin dediğimdir.
 • spesifik bir versiyonu olarak:

  (bkz: lateral malleol kırığı/#35372882)

  düşmanımın başına gelmesin amk. öyle nalet bi durum. okulum uzadı bunun yüzünden.
 • yılın en güzel günleri olan bugünlerde başıma gelen olay.
 • paça çorbası kokularını burnunuza getirme ihtimali yüksek olay. allah sabır versin.