• üç kase bal ile de yapilabilecek aksiyon.

hellori 39.4: bir müslümanın üç kase balı varsa, hepsini yesin çırçır olsun, götünde bağırsağında bir damla bok kalmasın.
  • rusya'da çok yaygın bir diyettir. yalnız buradaki kefirlerle olur mu bilmiyorum. zira türkiye'deki kefirlerin tadı çok farklı. bundan yola çıkarak içeriğinin de farklı olabileceğini düşünüyorum.
  • bir çeşit şaman orucudur. arapçılar bilmez.
  • hiçbir gıda alınmayacak bir günde sadece bir litre kefir içmenin vücuda fayda mı edeceği zarar mı vereceği belli değil. emin olamadığım hede.
  • sıklıkla uyguladığım durum.
    ayda bir hiç bir şey yemeden yapmadım ama en azından 3-5 günde bir, tek seferde en az 1 lt sade kefir tüketiyorum.

yan etkileri;
    1 lt çok olacağı için şişkinlik yapıyor. tokluk hissi üst seviyede.
    kesinlikle müsait bir zamanda tüketin. 2-3 saat içerisinde wc'den çıkamayacak duruma geliyorsunuz.

bonus: uzun süreli düzenli tüketimlerde bağışıklık sisteminizdeki değişikliği fark ediyorsunuz. çörek otu ile desteklemeniz şiddetle önerilir. sindirim sistemi için çörek otuna pek gerek duyulmuyor.
  • kefir siklikla tukettigim bir icecek, smoothilerime ekliyorum, muz, chia, keciboynuzu özü vb ile birlikte.

yalniz, kendim yapamadigim icin marketlerden hazir olanlardan aliyorum. bir de evde yapabilsem sanirim daha saglikli olabilir.
  • bağırsakları temizlemek, detoks yapmak tv/sosyal medya sağlıkçılarının en çok ekmek yediği konulardan. bağırsaklarımızın doğal ve bozulmaması gereken bir florası var. ayrıca detoks yani toksinleri atma işini karaciğer yapıyor zaten. ayda bir hiçbir şey yemeyelim, aynı şeyi yiyelim, şöyle yapalım diye bilimsel olarak kanıtlanmış hiçbir olumlu etkisi olmayan tarifleri sırf popüler olmak, para kazanmak adına insanlara veren şarlatanların (bu işin eğitimini almış olsa bile gözünü para hırsı bürüdüğünden bildiklerini unutmayı tercih eden çok fazla insan var) dediklerine inanmayın.

insanın normal beslenme düzeninde detoks, bağırsak temizleme gibi şeylere yer yok, bunların bir gerçekliği de yok zaten. vücudunuzu temizlemek istiyorsanız sağlıklı beslenin. ama pek çok kişi için bunu düzenli olarak sürdürmek ciddi bir kararlılık gerektirdiğinden biri çıkıp mucizevi bir yöntem önersin bütün kilolardan, toksinlerden bir günde arınalım istiyor. ille de vücut dengenizi alt üst etmek istiyorsanız sağda solda duyduğunuz her tarifi uygulayın. bir supleman, ek besin tüketiyoruz, ayda bir gün dikkat ediyoruz her şey süper oluyor masalına da inanmaya devam edin.
  • inançsal kısmı zerre umurumda olmamakla birlikte, sağlığa zararı veya faydası var mıdır? kaş yaparken göz çıkarma olmasın.

konunun uzmanları, birşeyler yazsa da bilgilensek.
  • sadece biraz sinameki kaynatıp içerek de aynı sonuca ulaşabilirsiniz. üstelik gün boyu gıda alımı serbest.*
  • anne tıp 3. sınıf reçetesi olmakla, tıbbın bütün ilerlemesine b*k atıp sikik bi mayanın kırk farmakolojik çözümden daha iyi olduğu fikrini sırtlayanlara karşı doğal seleksiyonun görevini bir şekilde yerine getirmesidir.

yapın, sağlığınıza çok faydalı.

ülkedeki aptallık oranı şimdi düşmese de böyle böyle düşecek 50-60 yıla.
hesabın var mı? giriş yap