• başarı kazanınca birden halkın sevgilisi olmuştur.
  • fenerbahçe'nin başına geçmiş en iyi teknik adam değildir. ama fenerbahçe'ye gelmiş en iyi teknik adamdan daha iyi başarılar aldığına emin olduğum adamdır.

33 senelik ömründe fenerbahçe tarihinde gurur duyarak hatırladığın başarılar ne dersen. 103 gollük şampiyonluk ve avrupa kupalarında sahasında yenilmemiş manu'yu yenmek ve şampiyonlar liginde çeyrek finaldir. dün aykut bu başarılara birini daha ekledi.

düşünün bu başarıların ikisinde kendisinin büyük payı var.
  • çocukluk kahramanım diye gözyaşlarına boğulan romantiklere hatırlatmak gerek; biz de ağladık, çocukluk kahramanımızın kuyusunu kazdığı için.

ayrıca kendisi kadir gecesi doğmuştur, bu tarihte bi hata olmalı.
  • aykut kocaman başarılı mıdır? evet başarılıdır şuan. ancak oturtmaya çalıştığı sisteme bir bakmak lazım. bu sistem ne kadar sürdürülebilir? üzerine ne koyup geliştirebilirsin bu sistemi? ancak evrilebilir. fenerbahçe'nin her koşulda 3 kulvarda da başarıyı sağlasa bile sancılı bir değişme dönemi geçireceğini düşünüyorum. çünkü oynadığı futbol mantığı, sistemi uzun süreli başarı için ideal değil kanımca. bunların ötesinde geçen çalkantılı dönemler vs. bu işi saymıyorum bile. ileride ne olur bilinmez (uefa cezası, istifalar, aziz vs.) ancak fenerbahçe şuanda başarılı. üç kulvarda ilerliyor. iyi kötü istediğini alıyor.
  • takım yenilince yerin dibine sokulan, kazanınca göklere çıkartılan enteresan bir adam...bu arada birilerini de * -şimdilik- kurtardı..
  • kritik anlarda genel olarak şanslı bir adamdır. lazio maçında bilerek ve isteyerek doğru yaptığı şey oyuncu değişiklikleridir. yiğidi öldürürken hakkını da vermek gerekir, bu sene avrupa kupasında takımın sağlam durmasını öyle ya da böyle istenen sonucu almasını sağlamıştır. taraftarı oynanan oyun ne kadar memnun eder bilmiyorum ama sonuclar geldikten sonra taraftarı susturmak kolay elbette. yalnız burada ovmekten kendini kaybeden fenerbahçeliler ve aykut kocaman'ın birden cok sevildiğini sanan diğer takım taraftarlarına bir hatırlatma yapmak gerekiyor. dün maçta penaltı atışı kullanılırken gercekten bu takıma gönül veren herkesin gözleri bir kaptan aramıştır.
  • daha önce hatalarından mütevellit ağır eleştirdiğim, ama dünkü maç özelinde kanımca fazlasıyla övgüyü hakeden hocamız. takım arzulu ve dikkatliydi, taktiksel anlamda kanımca gayet başarılıydı, en önemlisi golü attıktan sonra takımı geri çekmedi. tebriklerimizi kendisine sunar başarılarının devamını dileriz.
  • şu olay var ya hani. dün futurama tarafından hem twitter'a hem de ekşi sözlük'e yayılan bir görüntü; http://s14.directupload.net/…es/130404/ju3hymeg.swf

bu görüntü maç esnasında hemen hepimizin dikkatini çekmiş ve yine sosyal medyadan anladığım kadarıyla hepimiz tarafından da büyük sempatiyle karşılanmıştı.

fakat şimdi bakıyorum da pek sevgili medyamız, eskiden sorsan "fb'nin antrenörü değil." diye tanımladığı aykut kocaman için şimdi "iyi hoca ama oyuncuları ile ilişkileri kötü. kimisiyle kavgalı. kimisiyle çok lakayt. baksana yabancı bir oyuncu kendisine nasıl el şakası yapıyor/yapabiliyor." minvalinde bir tavır içerisine girme çabasında. dün allah'tan takım seks yaptı da bu gavatlara fazla meydan bırakmadık.

tabi aslında bu durumu pek yadırgamıyorum. türkiye'deki rol model teknik direktör/antrenör/sportif direktör/menajer oyuncularının analarına-bacılarına küfür etmeyi kendisinde hak olarak gören, medya mensuplarını aşağılamakta hiçbir bes görmeyen, "onu çekme bunu çek", "ben ders almam ders veririm" ve bunlar gibi binlerce kibirli açıklama yapabilen, futboldan anlamadığı için "çok iyi motivatör abi" diye anılan bir şey olduğu için bu konuda medyayı da o rezil, ahlaksız, kansız medyaya inanan cahilleri de bir nevi anlıyorum yani.

aykut kocaman fenerbahçe için büyük şanstır. onu fenerbahçe taraftarları/sempatizanları/türk futbolu'nun tarafsız takipçileri tarafından gavatlara yem etmememiz lazım.
  • kendisi maç sonu "sabırsız davranıp zorlama paslar ve dribblingler ile çabuk kaleye gitme duygusu oyunu kontrol etmemizi engelledi" demiştir. buradan hangi düşünce yapısı ile hoca takım atak yapmasın istiyor oyunu çok yavaş oynasın yorumu çıkartılıyor anlayamıyorum.adam haklı, ilk yarı 30 dk boyunca hiç pas yapmadan kontra ataklar yapmaya çalıştık ve hiç bir şey olmadı diyor.giden toplar geri dönüyor, ayağa pas ile takım halinde bir hucum yapmamış olmaktan bahsediyor.
hesabın var mı? giriş yap