• başlığı yine orospu çocuğu sarmış.
    siktirin gidin lan bu başlıktan.
  • boş transferlere boşa harcanan paraların, kaybolan yılların, yıkılan kocaman umutların mimarı. f/p açısından fenerbahçe tarihinin en kötüsü. tek teselli bir daha kapıdan dahi geçemeyecek olması.
  • güya elif’i alın diye yalvarmış yönetime, aldırmış.

he aq o yüzden sezonun 2. yarısı 160 dakka küsür şans verdi elif’e (ilk yarı oynama yasağı vardı). orta sahada adam kalmadı elif yerine hasan ali oynadı lan göbekte geçen sezon.

müritleri var bu adamın ve alenen götten sallıyorlar. hoşortman teri koklayasanız bu sıcakta inşallah yauşaklar sizi.
  • adam gibi adamdır. daum gibi kokain icicisi değildir. ersun gibi kampa karı atmamistir. pereira gibi tarihinin en pahalı takımına sahip olmamıştır. kendisine köpek diyen çarşıya "biz çarşıyı her zaman takdir ederken, çarşının bile bu hale gelmesi enteresandır" demiştir. fatih terim gibi gazetecinin kel kafasına, ya da pos biyigina ana avrat küfür etmemiştir, ya da kebapçı basmamistir, mehmet ağar gillerle ahbaplik etmemistir. 1 mayislarda emekçinin bayramını kutlamistir. alex gibi kendini takımın bile üstünde gören bir amsalağa meydanı bırakmamıştir.

kısacası adam gibi adamdır.
  • bu nasıl bir hitaptır beyefendi.yakışıyormu.ayıp değilmi.bir insana/annesine böyle klavyede sövüp gitmek nasıl bir ruh halidir.inşallah dava ederde yaptığın hakaretin cezasını çekersin
  • 0-0'a razıdır. öyle ki, süper ligde son 13 sezonun en çok gol atan 1. ve 2. takımı kendisinin yönettiği fenerbahçe'dir. bu dönem içinde elmander'li galatasaray, ersun hoca'lı fenerbahçe, şenol güneş'li beşiktaş falan da var.

ve evet, bu sene onlarca transfere rağmen son anda 6. olabilen takıma geçen sezon 78 gol attırdı kocaman. kendimden alıntı yapayım, tekrar olmasın:

"2005-2006 sezonunda atılan 90 golden bu yana süper ligde bir takımın en çok gol attığı sezon 2010-2011 sezonu. (sen diyeceksin ki "alex attı 28'ini", ben de diyeceğim ki alex 9 sezon kaldı fenerbahçe'de, kocaman'ın yönetimi dışında ne zaman 28 gol attı?) bundan sonra en çok gol atılan sezon ise 78 golle geçtiğimiz sezon, kocaman'ın fenerbahçe'si. alex'siz."

(bkz: #82139353)

edit: 0-0'a yatan adam deniyor. diyoruz ki ligin son 15 sezonunda en çok gol atan takımlar kendi takımları, nasıl olacak bu iş? istatistik uyduruyorsunuz diyor başkası da. 0-0'a yatmadığını anlatmak için gol sayılarına değil de neye bakayım, hangi istatistiği önerirsin akıl küpü kardeşim?
  • geçen sezon 78 gol attırmış, biri küme düşen takım karabük'e 7 olmak üzere dediğim teknik direktör.

gs puan farkını 10 yapmış sen 178 atsan ne farkeder allah aşkına.

alın size istatistik

ligin bir sezonda en çok berabere kalan takımının hocasıdır kendisi.

götünüze göre istatistik kasıyorsunuz.
  • ali koç'un ben nerde hata yaptım diye düşündüğü an, gözünün önüne silüeti gelen büyük hocamız.

sezon başı cocu mocu diye fantaziler peşinde koşmasa, bir sürü çöp transfer yapmasına gerek kalmayacak, sadece 3 nokta transferle aykut hocam takımı şampiyon yapacaktı.

ali koç da maç sonları purosunu yakıp, viskisinden bir yudum daha alacaktı.

ama şimdi neler yapıyor ali koç? tribüne gidip taraftardan özür dilemeler bitti, soyunma odasında halı vardı diye basın toplantıları bitti, siz benim vizyonumu anlamamışsınızlar bitti, kaldı klasik gs nefreti ve terime sallamalar.

yazık, çok yazık. sadece aykut hocamla 1 sezon devam etse efsane olabilecekken, kendini de, takımı da bitirdi, sms dilenciliğine düştü.
  • en cok galatasaray sampiyonlugu goren fenerbahce hocasidir...

2018-19 - cocu/koeman/ersun yanal
    2017-18 - aykut kocaman
    2014-15 - ismail kartal
    2012-13 - aykut kocaman
    2011-12 - aykut kocaman
    2007-08 - arthur zico
    2005-06 - christoph daum
    2001-02 - denizli/lorant
    1999-00 - ridvan/zeman/turhan
    1998-99 - joachim low
    1997-98 - otto baric
    1996-97 - lazaroni/ridvan-veselinovic
    1993-94 - holger osieck
    1992-93 - jozef venglos
    1987-88 - yuceturk/pekel/csernai
    1986-87 - branko stankovic
    1972-73 - didi
    1971-72 - sabri kiraz
    1970-71 - constantin teasca
    1968-69 - ignace molnar
    1962-63 - miroslav kokotovic
    1961-62 - laszlo szekely
    1938-39 (milli kume) - jozsef schweng

goruldugu uzere kendisinin uc adet gs sampiyonlugunun yanina yaklasabilen dahi yoktur... bir tek 1999-2000 sezonunun basinda tek basina 5 mac, 1996-97 sezonunun da sonunda veselinovic ile ortaklasa 12 mac gorev yapan kankasi ridvan dilmen'in iki gs sampiyonlugu gordugu soylenebilir belki ama onda da ridvan toplam yarim sezon gorev yapmis...

bunun haricinde fenerbahce son 20 yilda galatasaray ile kadikoy'de yaptigi 20 macin 14'unu kazanirken 6'sinda berabere kalmistir ve bu 6 beraberligin 4'u de aykut kocaman imzasi tasimaktadir (digerleri vitor pereira ve ersun yanal)... zaten kendisi kadikoy'deki 5 gs derbisinden sadece birini kazanabilmistir, o da bir hafta once sampiyonlugunu ilan edip kadikoy'e gelmis olan bir takima karsidir... hatta soz konusu 14 galibiyetin ilk 10'u seri seklinde gelmekteydi ve bu seriyi bozan da, 2010-11 ve 2011-12 sezonlarinda pes pese uc beraberlik alan aykut kocaman oldu...

bir bakima galatasaray efsaneligi hususunda aziz yildirim 1, fatih terim 2 numaraysa aykut kocaman da 3 numaradir...
  • takıma dönmesi için bu uğurda ömrümden 10 yılı severek feda edebilecek kadar sevdiğim efsanevi hoca. keşke bi anda dönse şaka yaptım dese, hiç gitmedim ben dese, sow ile caner ile gökhan ile bi anda çıkıp geliverse. seni fenerbahçeden bile daha çok seviyorum canım hocam.

(bkz: bir sevdadır aykut kocaman)
hesabın var mı? giriş yap