şükela:  tümü | bugün
  • insandan insana değişir.

(bkz: ayrılmak isteyen sevgiliye ölü taklidi yapmak)
  • (bkz: yapma volkan)
  • (bkz: ayril da gel)
  • coupling'in ilk bölümüydü sanırım, jane lafını kesip kendisinden ayrılmak isteyen steve'in talebini "olmaz" diyerek reddedip lafa kaldığı yerden devam ediyordu. bundan sonra ben de yapıcam lan aynısını;

-ben dönüyorum orda, boşa çıkarmışım okeyi, hesap kol gibi kontraya gitmişiz
    +seni terk ediyorum sakal.
    -kabul etmiyorum, neyse paso karşıdan çıkıyor benim taşlar tamam mı....
  • canim beniim diye boynuna sarilmak. nitekim her ne hikmetse, benle kim gorusse topu taca atiyor. ilgisizlesip ilgisizlesip - seninle bi ilgisi yok kartini aciyor. (hayir asil senin benimle bi ilgin yok!) ne alakasi var simdi canimlara donuyor. mesgule veriyor, isi oluyor, inanin beni cok seviyor. biliyor kriz yonetemem ben kalbim kirilinca, yere dusen burnumun ustune basarim, biliyor. sictigi boku temizleyemeyince yukunu omzundan alip gidecegimi de,, biliyor. iste beni uzmek istememis oluyor, susuyor konusmuyor. sonra beni daha iyilerine layik goruyor, tanidigim en mukemmel insansinla yagliyor. vicdan azabini dindirmek icin agzima bal kavanozunu dayiyor da soylediklerine kendisi bile inanmiyor. soz veriyor, tutmuyor, anlasmayi fesh ettigini ilan etmiyor. susuyor, cildirtiyor, aptal yerine koyuyor.

bu nedenle bir gun biri karsima cikip ayrilmak istedigini soyleyebilirse en kral erkektir benim gozumde. iste ben asil onu unutamam.
  • madde madde düşüneceksin bu tepkiyi.gururuna dokunan noktalar var onları düşününce gebersin gitsin diyorsun.hatıralar var, bir gülüşü var gelsin diyorsun.bir nokta var olmaz artık olmaz diyorsun.ama hepsini aynı anda değerlendiremiyorsun.her bir nokta diğerininin önüne geçiyor.saat saat değişiyor.gelsin gitsin gebersin.çatlatıyor kalbini bu farklar.güneş gibi tutuluyorsun birine.geçiveriyor hemen gülüyorsun.sonra ay gibi tutuluyorsun geçmiyor hemen bunalıyorsun.ve;

en son maddeye geliyorsun:

-ama vefalı olmalı değil miydi?
    -?
    -ne hali varsa görsün.

işte bu maddeyi duvarına as.
  • en "ruhsuz"undan bi "peki" en büyük tepkisizliktir.