• göktürkler'in sikkelerinde yer alan bir imgedir, ki türklerin ayyıldızı islamiyet'ten önce de kullandığının en somut kanıtlarından biridir:

. (1500 yıllık ayyıldızlı türk parası)
  • cok kaliteli body ve tişörtleri olan marka *
    ayyıldızı keşfedenin dolabında onlarca ayyıldız body'si bulmak mümkündür.
    hem ucuz hem de cok kalitelidir tüm ürünleri.
    özellikle beyaz body alınacaksa tek tavsiye edecegim yerdir.
  • hem türkiyedeki hem de almanyadaki butun cep telefonlarini ve sabit telefonlari dakikasi 29 cent e arayabileceginiz, 14 cente sms yollayabileceginiz seker gibi bal gibi abonelik.ogrenci ve long distance relationship dostu bu urun butun e-plus dukkanlarinda satilmakta. e-plus un normal tarifesinde turkiyeyi aramanin 1.84 € oldugunu da belirtelim.
  • çocukluğumdan kalan en belirli imge..köydeki her dış kapının üzerinde vardı bu sembol..çoğu kırmızı boya ile yapılmış, almancılarında ki ise bir üst level olarak çivi ile yapılmıştı..

- abla lan hatırlıyon mu kapılardaki ay yıldızı?
    -ahaha hakkat kıs bak onu düşünmemiştim hiç..
    -kim yaptırmıştı ya onları?
    -ustalar heral ne bileyim..
    -lan herkes evini kendi yapmış ustayı kim bulmuş..
    -kapıyı nasıl yapsınlar satın almışlardır..not et gidince sor babaya..
    -bence göt korkusundan..
  • ön ödemeli hattını kimlik/pasaport ibraz etmeden dangalak gibi aldığım operatör. bu sayede hattımın numarası bana ait olmuyor, istediğim operatöre geçemiyor ve sonradan bile numarayı üzerime kaydettiremiyormuşum.

tamam kabul, etrafımda herkes "telefonum çekmiyo" diye ağlarken ben gayet güzel kullanabiliyorum. ve bu hattı, türkiye'yi arama ve türkiye'ye ziyarete gitme ihtimallerim doğrultusunda almıştım. fakat bu yıl önce yunanistan sonra türkiye'ye gidince anladım ki, ab içindeki fiyatlarla türkiye'deki fiyatlar baya farklı.

örneğin, yunanistan'da roaming yaparken 0,25 €/mb olan internet, türkiye'de 2,50 €/mb. çüş ulan. türkiye'de daha ucuz olmayacaksa gidip aldi'nin marketlerde sattığı hattı alalım bari, daha ucuz. reklamlarda türk bayrağını gözümüze sokmanın anlamı ne madem. adını bence 28 yıldız yapsın, daha anlamlı. kendilerine kırgınım.
  • asla ama asla alışveriş yapılmaması gereken bir mayo mağazası. begenerek aldığınız siyah mayo bir anda boyasını akıtmaya başlayıp kurulandıgınız beyaz havluyu siyaha boyayabilir. ha boyayabilir, hatadır, geri alırlar değil mi? yok, hayır. fabrikaya incelemeye gönderdiğiniz mayo için size 'kullanıcı hatası' denerek ürün geri iade edilir. gerekçesi de, 'mayonun ıslanması, ıslandıktan sonra da hemen kurutulmamasıdır'. 'iyi de mayo bu ıslanacaktı zaten' deseniz de ürünü geri almazlar. mayoyla beraber o mayoya verdiğiniz onlarca para da çöp olur.

aman diyeyim, mayosuz kalsanız almayın, uzak durun bu markadan.
  • habertürk'e girerken duş almayı gerektiren firma.
  • bunların zincirlikuyu'da en azından 6-7 yıldır işlediğini bildiğim bir mağazaları var. levent'ten zincirlikuyu'ya inerken benzinliğin yanında solda kalıyor. hatta bir kez bi kız arkadaşımla gitmişliğim de var. gayet az iş yapan bir yere benziyordu.

herneyse konu o değil,

konu şu ki, bu adamların mağazasının önünden arabayla otobüsle yüzlerce kez geçmişimdir. eskiden vitrindeki mankenler hep bikiniliyken son geçişimde dikkatimi çekti; bikinilerin üstü pareoyla örtülü. yani pratik olarak vitrindeki bikini modellerini yakınına gelmeden görmek mümkün olmuyor. hatta ayrıntılı görmek için pareosunu kaldırıp bakmak gerekiyor.

bir bikini firması düşünün ki tutucu olsun, kapalı olsun, bikinilerini sergile(ye)mesin filan.

ne sonuca varmak istiyorsanız varabilirsiniz, bu seferlik yorumsuz geçiyorum. konu hakkında bilgim de yok zaten. bir gözlem sadece. en can sıkanından...
hesabın var mı? giriş yap