• milyon dolarlık takımın başına portekizin ismail kartalını getirirerek, kendine doz aşımı insülin vurmuştur. seviyorum seni ama o mahmutu hiç sevmiyorum...
  • aziz yildirim 98 de baskan oldu. kariyerinde 1 trabzon sampiyonlugu gordu yazmis comarin biri. o dedigin kupa muzemizde sapi da senin gibilerin icinde kaldi. kusura kalma
  • artık basın toplantısı yerine muhtarları toplaması gereken...

bi' ortam değişsin, hep aynı gazeteciler yüzler falan. muhtarlar iyidir bence.
  • "biz futbolcuların parasını ödemesek şampiyon olabilir miydik?", "galatasaray / beşiktaş kötü olmasa şampiyon olamazdık" gibi gibi tespitleri var aziz yıldırım'ın. elbette bunlar etken, tamamen deli saçması değil. iş ayrıntılara kadar indiğinde, argüman olarak kullanılabilir ama kilit nokta falan değil bunlar. en son raddede kullanılabilecek bu argümanlarla teknik adam göndermenin mantığının olmadığını yaşayarak da teyit ediyoruz.

ersun yanal'ı göndermenin çok geçerli sebepleri de olabilirdi ama yerine getirilecek isim ismail kartal olmamalıydı. takımı şampiyon da yapabilirdi ama bu tamamen piyango olacaktı. milyarlık 'kurumsal' şirketin en önemli koltuklarından birine, hiç düşünüp taşınmadan, çok basit argümanlar eşliğinde birini oturtarak, "hadi bakalım ne olacak?" diye beklenti içine girip, tüm geleceği pamuk ipliğine bağlıyorsunuz. sonucunda da kulüp olarak büyük kırılmalar yaşıyoruz.

fenerbahçe'nin aziz yıldırım'dan sonraki yeni yönetimi, hem aziz yıldırım'ın hatalarından, hem de obradoviç üzerinden iyi çıkarımlar yapmalı.
    basketbol takımı obradoviç'le anlaştıktan sonra, normal şartlarda ilk olarak bizi tercih etmeyecek oyuncular bize transfer oldu. ömer onan geçen hafta bu konuyu ima etmişti ama bjelica, datome, vesely gibi oyuncular, obradoviç faktörünü açık açık dile getirdiler zaten.
    yani hocaya 1 yerine 1.5-2 veriyorsun belki ama normal şartlarda sadece para için seni tercih edecek olan adamlar(belki de parayı bile tercih etmeyecek adamlar) parayı ikinci plana atıp, diğer takımlar yerine senin takımına geliyor.
    en başta oyuncun sana saygı duyuyor, öyle "geç kenara otur" diye trip atamıyor. takımının vizyonu oluyor, ne oynadığın belli oluyor.
    taraftarın sana inanıyor, 1 yerine 2 kez katkı sağlıyor.
    rakiplerin sana saygı duyuyor vs. vs.

ayrıca bilet/kombine ücretlerine de çözüm lazım artık. kenarda oturacak adamlara milyon dolarlar gömüp, taraftardan tekrar tekrar para istemek çözüm değil. uzun vadede büyük zararları da var. ekstra sponsor mu alınıyor napılıyorsa, ücretler mantıklı seviyelere çekilip stada her kesimin girmesi sağlanmalı.
    kulübüne para kazandırmak isteyen, zaten her türlü para sağlıyor. sen bileti pahalıya satıyorsun diye kar etmiş olmuyorsun yani.
    aziz yıldırım yönetiminde bu konuda değişiklik olmayacak elbette ama sonraki yönetim umuyorum ki bu konuya eğilsin.

aziz yıldırım'ın çok katkıları da oldu elbette. sadece zarar vermiş gibi bakamayız ama son dönemde aldığı mantıklı karar sayısı epey az. o gittikten sonra belki daha kötü olabiliriz. ama ali koç da istekliyken, artık onsuz döneme başlamamız lazım.
  • geçen gün 20 liramı kaybettiğimi sandım* ruhum çekiliyordu resmen, bu adam 70 milyon ayro kaybetmiş en iyi ben anlarım.
  • 21 mayıs 2006
    hani yürümüştük ya büyük başkan bizi bırakma diye
    hah o günün amk...
  • demek ki bu takımı ersun yanal şampiyon yapmıştır, aziz yıldırım değil.
  • yaptıysam fenevbahçe için yaptım. sene 2907
  • acilen basın toplantısı bekleniyor kendisinden.
  • fenerbahçe'den daha çok rakiplerine faydası olmuş, taraftarı müşteriye çeviren, futboldan bir pok anlamayan ama ne hikmetse en çok futbol konuşan bu yüzden sadece yelkencilerin oylarıyla seçilen, fenerbahçe taraftarının karabasanı konumundaki başkanıdır...
hesabın var mı? giriş yap