• oyunu bir beyaz eşyaya ya da bir torba kömüre satan insandan farksız zihniyete sahip kişi beyanı.

ondan sonra, aysun kayacı çok rererö.
  • (bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)

kodumunun korkak sünepeleri sizi.
  • artık kantarın topunu iyice kaçırdınız, "ben ben ben ben şu anda ben bunu istiyorum ve şu anda olmazsa oyum şuna oyum buna" diye ağlayan, ana sınıfında sınıf başkanlığı oylaması yapan çocuklardan hallicesiniz.

yazık.
  • ulan ne korktunuz ne korktunuz be. 6 aylıktan bile korkan var. tüh yazık.
  • "am kimde benim aklım onda" diyen insan bile sizden daha kalitelidir oğlum, net.
  • düzenini bozacakmış arkadaş kıyamam. senin düzenin bu ülkenin istikbalinden daha önemli çünkü.

kriz tavan yapmış; adalet, özgürlük, hukuk kalmamış ülkede, adamın düzeni bozulacakmış. o yüzden oyunu kim tamam derse ona satacakmış. yemin ediyorum atatürk yaşıyor olsa, kahrından ölürdü sizi görünce.

zorunlu askerliğe karşıyım ama, şu durumda kalmaktansa, kadın halimle ben bile giderdim askere. gocunmazdim. yazıklar olsun size.
  • zamanında gitseydin sende kardeşim.herife bak ya askerlik yapmamak için açıktan kapalısını 50 tane skindirik üniversite okur üstüne evlenip “çoloğom çoçoğom var moğdorom”.siktir git.bizde bilirdik kardeşim kaçmasını bir tek siz akıllınısınız amına koyayım.
  • türkiye'nin suriyeli versiyonu arkadaşa bir adet plaj ve nargile gönderelim. barış atay gibiler, toplumcu ve ezilenin yanında saf tuttuğu için hapisler yesin, bu da oyunu menfaati için satışa çıkarsın.

internetten bakireliğini satışa çıkaran kız'dan hallice bir beyan..
  • şu adaletsiz bedelli muhabbeti olmadan yurt dışında çalışıp 3 yıl kadar falan parayla ödeme vardı. o zamanın parasıyla 3000 usd önermişti firma askerliğim geldiğini anlayınca. ne firmaya ne memlekete gebe kalırım dedim. gittim kısa dönem yaptım su gibi geçti. güzel insanlar tanıdım. attığımı vuramadım ama emir komutayı öğrendim. çatışmada "yat" dendiğinde ne kadar hızlı tepki vermem gerektiği aklıma mıh gibi çakıldı. savaş çıksa cepheye vermezler ama intibakım 1 hafta sürmez. zenginiyle fakiriyle aynı yemeği yedik aynı koşuyu koştuk.sonra dağıtım oldu (kısa dönem turizm jandarması) otobüste konya'dan yanıma genç oturdu. eğirdir dağ komandodan bursa paraşüte gidiyor uzmanlığı için. "sen kimsin" dedi "kısa dönem" dedim utanarak. "ben de okurdum param olsaydı" dedi bana hala ağırlığını yaşarım o sözün ki parayla okumadım. bir sözü daha vardı unutmadığım "öyle bir eğitim aldık biz. ilk ateşte vurulmazsam vurulmam"
hesabın var mı? giriş yap