• haberin içeriği korkunç. tacize uğrayan kişinin kendi gizliliğini korumayı istemesi son derece normal ama zamanında cesur davranılsaydı sonraki kadınlar bu travmaya maruz kalmayacaktı belki de. taciz, tacize uğrayanın suçu değildir. unutmamak lazım.

bir de bu başlık gerçekten bu şekilde mi açılmalıydı diye düşünmedim değil.

edit: başlık başa

haber linki

daha uygun bir dille açılmış başlığı için de (bkz: jinekolog profesörün cinsel tacizden tutuklanması)
  • haberin metnine ayse arman'ın yaptıgı bu röportajdan ulaşılabiliyor.
  • mahkemede de "qezo bunlar heqim bey ehüehü" diye savunma yapsın fav alır.
  • 20 yıl geçmiş mk şimdi konuşuyorsun. bırakın bu işleri ya
  • 20 kere okudum entryi, bir bok anlamadım bu nasıl bir haberi anlatma şekildir?
  • feministlerin masumiyet karinesi sebebiyle temkinli yaklaşanları bile linç etmesine neden olacak ifade. bak kimse inkar edelim demeyecek, sadece "yahu 20 sene olmuş kanıt yok, adamı hemen asıp kesmeyelim" diyecek ama feminiklerimizin derdi tabii ki tacizi engellemek değil, suçlu üzerinden erkekleri aşağılamak.

hep bu abd'deki me too şımarıklığının sonuçları bunlar. "20 sene önce yapımcı asansörde götümü elledi" diyerek hukukun en temel ilkelerinden olan masumiyet karinesini çiğnemiş tipler baştacı edilince bizimkiler de cesaret almış. tabii taciz iftirası atıp sonra mahkemede doğruyu söyleyen sahtekarların sayısı kaç oldu haberleri yok tabii.

ben kanıtsız olarak "20 sene önce falanca adama 1000 dolar borç verdim ama ödemedi" desem herkes bana "nereden bilelim verdiğini kanıtın var mı?" diyecekken, aynısını bir kadın erkeğe yapınca toplum onu direkt doğru olarak kabul ediyor.

ondan sonra erkekler niye feminizmi desteklemedi? çünkü sizin derdiniz eşitlik veya adalet değil; ne derseniz deyin haklı çıkmanızı sağlayacak bir ayrıcalık.
  • burnuma tomar tomar para bir kaç fırsatçı bir avukat bir de gazeteci kokusu geliyor. iddialar ispatlanırsa 50 yıl verin herife ama benim bildiğim ve gördüğüm bu tür olayların altı hep boş çıkar
  • "..ama ablacım sende çanak tutup kendini 16 yaşında gibi göstermişsin iftira atma şimdi" diyenler bu sapkın herifi de savunacaklar muhtemelen, bir şekilde.
    hani adam serbest bırakılmış ya, sanırım bir de bunu ön argüman yapacaklar günümüz türkiyasında.
    ha şimdi ben "ne desek gg" yazsam, ben de lince kurban gideceğim orası ayrı amma velakin, daha tonlarca ekmek fırını lazım bunun gibi büyük sorunların çözülmesi için.

tacize uğramış olmak üzerinde kolaylıkla konuşulup, herkese "bakın şöyle şöyle oldu, bana bunu yaptı" denilebilecek bir durum değil.
    sen, ben konuşuruz, anlatırız belki ama başka yaşamlar var konuşamayan, susan, yahut susmak zorunda olduğu düşündürtülen.

sabırlar dilerim mağdurlara.
  • (bkz: şeftalü gibün amcümü sikecüler)

gitmeyin. jinekoloğa da gitmeyin, göğüs hastalıklarına da gitmeyin, genel cerraha hiç uğramayın hele. onun yerine kocakarılar bulun eskisi gibi, onlar tedavi etsin. onlar doğurtsun. ağrı kesici alın. mis.
hesabın var mı? giriş yap