238 entry daha
  • derin siyasi analizleri başka başlıklara bırakmak için önemli taleplerin ve beklentilerin olduğu konu,
    yalnız burada bir talebin yerine getirilmesi için arkadaş bütün hastaların sesi olmuş, istemsiz olarak talepte bulunurken tespitlerden uzaklaşamıyoruz.
    o zaman bir deneyelim,
    kapatılan hastanelerin tekrar geri açılması istendi, buradaki maksat ise şehir hastanesi ve diğer hastanelerin üzerindeki yükü azaltmak.
    bu hangi siyasi görüşten olursanız olun yaşamsal bir talep.
    covıd-19 hastalarının haricindeki hastaların tedavilerinin yapılacağı hastaneler olarak hizmet vereceklerdi.
    bütün hastaneleri iki noktada toplamak virüs dışındaki diğer hastalıkların tedavisi için risk oluşturdu ve durdurdu.
    bu talebi iletince, konuya kulağı tıkayıp 'bunlar hastaneye karşı' demekten öte geçilmedi.
    oysa duymak, görmek, hissetmek, cevap vermek siyasetçinin iletişim kanalı olmalı.

edit,
  • devlet ve üniversite hastaneleri bunlar ya, bunlar yapamıyor ama özel yapıyor. helal olsun, sorarlarsa herşey mükemmel,kim bilecek.
  • yazarın sesi yetkililere ulaşana kadar gündemde tutulması gereken başlıktır.

salgında vaka istatistiklerinde ilk onda olmamıza rağmen günlerdir iktidar ülke kamuoyuna güdümündeki medyayla sahte başarı hikayeleri servis ederek siyasi kazanç devşiriyor, birçok ekşici de buradan bu sahtekarlığa çanak tutuyor. insanlar, hamasi güdülerle yaratılan gerçek ötesi dünyada sahte başarı hikayelerini düşünüp kendinden geçerken arka planda sesi bize ulaşamayacak kadar cılız çıkan, daha ne mağduriyetler, harcanan hayatlar, sönen ocaklar var.

sağlık sistemimiz çok iyi he, yersen.

imla.
  • yurtdışında yaşmayı tercih etmiş gurbetçiye helikopter, teröristleri destekleyen ülkelere maske göndererek sağlık sisteminin iyiliğinden bahsedemezsin.

vergisini aldığın vatandaşa hadi maske dağıtmayı beceremedin; bari hastanede tedavisini yapabiliyor musun ona bakarım ben.

yazara büyük geçmiş olsun. maddi destek kabul etmeyeceklerini söylemiş, en azından bir yere ulaşılır belki diyerek sesini duyurmasına yardım etmek istedim.

ayrıca korona ilk çıktığında dezavantajlı grupta olup olmadığımı öğrenmek için ilçe
    devlet hastanesine gittim büyükşehire yönlendirdiler. ankara'ya gelince kurum doktoruna gittim, "rapor gerek" dedi. aile hekimine gittim, "kurum doktoru ya da hastaneden verilmeli sanki, 184 ü arayın" dedi. orayı aradım, "bilgimiz yok, aile hekimine başvurun" dedi. baktım arada gezinirken virüs kapacağım. "başlarım böyle işe almıyorum idari izin falan" deyip vazgeçtim.

sağlık sistemi hasta garantili hastane yapmakla da olmaz ama allah yokluğunu da göstermesin, düşürmesin de. hele ki şu zamanlarda. tüm hastalara da şifa diliyorum.
  • aynı süreci yaşayan biri olarak çok geçmiş olsun dilerim kardeşim. annem rektum kanseri ve radyoterapi pandemiden hemen önce bitti. normalinde ameliyat olacaktı. doktorumuz bu dönemde cerrahi işlem yapmak istemiyor ve 6 hafta daha bekleyeceğimizi belirtiyor. ne yapacağımızı bizde bilemedik. özel hastanelerde ameliyat olacak maddi gücümüz yok o nedenle bekleyip en iyisini ummaya çalışıyoruz. bu süreçte hem baban hem de tüm kanser hastaları için çözüm diliyorum. sağlık sistemiyle övünen hükumet kanser hastalarını gözardı etmemeli. bunu daha evvelde sözlük de dile getirmiştik. bu başlık vesilesiyle tekrar gündeme taşıyalım.
    (bkz: devletin kanser hastalarini olume terk etmesi)
  • çok geçmiş olsun. gündem olması gereken başlık. maddi destek kabul edilirse elimizden geleni yapmaya hazırız.
  • allah kolaylık ve şifa versin.. allah kimseyi bu devletin hastanelerine düşürmesin parası olana sonuna kadar açılan kapılar parası olmayana bugün git yarın gel. ülkede çivisi çıkmış devlet daireleri her yerde.
  • ınsallah en kısa zaman da çözüm bulunur çok geçmiş olsun.
  • konu nereye bağlandı bilemiyorum ama. özel hastane de çözmek en mantıklısı. hastaneler ile ilişkimiz var indirim alırız, zorlarız. makul rakama getiririz bir şekilde. kanser vakalarında devletin özel hastanelere ödemesi de görece daha iyi olduğundan elimiz rahat olur. babanızın bir an önce ameliyat olması sağlansın, para kısmını çözeriz bir şekilde. maddi sebeplerle göz göre göre bir insanın zarar görmesine izin veremeyiz. çekinmeden tüm şartları zorlamak lazım onu diyebilirim. çünkü çaresi var babanızın rahatsızlığının. çözümü var bu müthiş bişey. o halde şartları zorlamak lazım. annem de kanserdi ve çözümü yoktu.
  • son zamanlarda youtube vs platformlarda yurtdışından bir sürü doktor insanların pandemi yüzünden normal tedavilerini görmediklerini, kalp krizinden ölen insanları, ameliyat olmadığı için hayatını kaybedenleri anlatiyor. hastaneler boş, hastalar evde. pandemi yüzünden ölüm derken bunu kastetmiyorlardi sanırım.
160 entry daha
hesabın var mı? giriş yap