• saç - sakal ve bilimum kıl şeklini gürleştiren yağ.

uyarı: götünüze sürmeyiniz. :)
  • an itibariyle bakalım besliycek mi diye saçlarıma sürdüm ve ismail yk'ya benzedim. teşekkürler badem yağı, teşekkürler anne.
  • badem yağı tatbik edilmiş kafa ile hemen duşa girilmemesi, zira yukarıdan aşağıya doğru* akan suyun kafada dağılmış olan badem yağını vucuda yayacağı ve bu yağın çıkarılmasının en az bir saat alacağı isviçreli bilim adamları tarafından ortaya çıkarılmıştır*...
  • tek başına kullanımı ince telli saçlar için uygun değilmiş. tabiri caizse saç deriniz "tereyağından kıl çeker gibi" kıvamına gelir, o incecik narin teller elinizde kalırmış. ben uyarıyım da elinizde o yoluk yoluk ince saçlarınızla kapımda ağlamayın sonra. hadi canım
  • badem yağını susam yağıyla karıştırıp kirpiklere uygulandığında kirpikleri uzatır.
    menekşe yağıyla karıştırıp kaşlara uyguladığında ise kaşları uzatıp aynı zamanda gürleştirir.
    uygulama olayını basit hale getirmek için:
    japon pazarı vb. gibi yerlerden ucuza temin edilebilecek;
    * 1 adet şeffaf rimel
    * 1 adet şeffaf dudak parlatıcısı
    eczaneden;
    * 1 adet enjektör -iğnesini kullanmıyorsun-

şeffaf rimelin ılık suyla temizliği çok kolay. şişe içindeki rimel bitene kadar yıka. sonra istersen şişeyi ve fırçayı suyun içinde beklet 1 gün kadar.
    dudak parlatıcısında iş biraz daha zor. sıcak suyla temizleme işlemini yapacaksın, hatta işin içine bir damla bulaşık deterjanı bile girebilir. bu şişeyi ve aplikatörünü de suda beklet 1 gün kadar.
    sonra yarı yarıya karıştırdığın susam yağı+badem yağını enjektör vasitasıyla rimel şişesine doldur.
    aynı işlemi yarı yarıya karıştırdığın menekşe yağı+badem yağı içinde yap (parlatıcıya ait şişeye koyulacak tabii)

her akşam kullan. sivilce ve akneye meyilli cildin varsa kaş için kullanacağın yağları bir iki damla suyla ıslattığın pamukla uygula.
    menekşe yağı yüzünden cildin hafif iğnelenme hissi yaşayabilir. çok uzun sürmüyor ve geçiyor.

süre veremiyorum fakat şunu diyebilirim: kaş yapım çok dağınık, hafif seyrek ve kısaydı. 2-3 ay boyunca aklıma gelen her gece (ortalama gün aşırı) menekşe yağı ve badem yağını uyguladım. seyrek görünüm gitti. boşluklarda kaş çıktı. haliyle kısalık problemi de gitti. sağolasın aktar amca diyorum şimdi.
  • kakao yağıyla karıştırılıp hamile göbeğe bolca ama bolca derken sanki birazdan yağlı güreşe çıkacak kadar bolca sürülürse çatlak yüzü görmez o göbek. tek yan etkisi o halde ne kadar beklersen bekle sonunda giyilen tişörtün vs.nin bundan böyle sadece gece giyilecek olmasıdır. bu kadar bol sürülecek yağın piyasada satılan ve içinde ne yağı olduğu belli olmayan minicik şişelerle elde edilmesi imkansız o ayrı. eminönü civarından alınan has yağları fısfıslı bir şişeye koyarak en kolay sürme işlemi yapıldığını da söyleyivereyim hemen.
    tabii bir de 6. aydan sonra falan başlamak lazım ama kilolu insanlar 4. aydan itibaren de kullansa olur. hamilelik, sağlık falan şakaya gelmez, hemen bir bence konduruyorum. bence.
  • saçlara sürüldüğünde fazla uğraşmadan çıkartmanın yöntemi şöyle:
    şampuanı saçlarınız kuruyken dökün ve bütün saçınıza yayın. daha sonra suyla duruladığınızda bütün yağ akıp gidiyor. yani önce şampuan sonra su.
  • saç besleyici olarak kullanıldığında iğrenç kokulu muadillerinin aksine kurabiye gibi kokan bir kafaya sahip olursunuz. kafayı yedirtir adama, yani o biçim.
  • bitkisel ve sabit yağ türüdür. tatlı badem ve acı badem olmak üzere 2 çeşidi vardır. 2 çeşit de soğuk sıkma yoluyla elde edilir.

tatlı badem kullanım alanı:
    - içeriğindeki e vitamini sayesinde cildi besleyici, onarıcı, koruyucu ve nemlendirici,
    -saç kırılmalarını engelleyici, saçı besleyici, nemlendirici,
    -özellikle bel ve basen bölgelerindeki çatlakları giderici,
    -hemoroid rahatsızlığında ağrı kesici, yanma hissini azaltıcı,
    -kabızlığa karşı etkili özelliklere sahiptir.
    kullanılış olarak; dahilen 3-4 damla tatlı badem yağının 1 çay bardağı suya damlatılarak kullanılması gerekir. haricen, masaj yapılarak uygulanır.
    tatlı badem yağı genel anlamda saçı ve cildi nemlendiricidir. saç ve cilt bakım için hazırlanan yağ karışımlarında baz yağ olarak kullanılması tavsiye edilir.

acı badem kullanım alanı:
    -kuru ve çatlak ciltler için nemlendirici,
    -hamilelik ve sonrasında karın bölgesindeki oluşabilecek çatlaklarda,
    -cildi besleyici,
    -öksürük kesici,
    -kan şekerini düşürücü,
    -kurt düşürücü,
    -hemoroid rahatsızlığında,
    -stres ve yorgunluk için masaj yağı olarak kullanılabilecek özelliklere sahiptir.

kullanım şekli olarak; dahilen 3-5 damla acı badem yağının bir su bardağı suya damlatılarak kullanılması gerekir. haricen, masaj yapılarak uygulanır.
  • kirpikler için de kullanılabilecek yağ. "kirpiğe nasıl sürecen zortik?" diyenler hanımlar için:

ben watsons'da şans eseri buldum badem yağını ve bir arkadaşımın bana bahsettiği bu kirpik olayı geldi aklıma. shiffa home diye bir markanın (ki adının "şifa hom" diye okunması tesadüf mü bilemiyorum (bkz: şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik)) tatlı badem yağından edindim bir tane. evde bitmeye yüz tutmuş bir rimelim vardı onun içine dökerek kullanmayı planlıyordum ama nasıl dökeceğim konusunda pek bir fikrim yoktu ki kutuyu bir açtım içinde şu laboratuarlarda kullanılan damlalardan da çıktı bir tane. bu damlayı kullanarak rimelimle karıştırdım yağı. iki gündür öyle kullanıyorum. gürleştirmesini bilemem de parlattığı ve tatlı tatlı kokuttuğu aşikar. birkaç ay sonra gözlemlerimi tekrar aktaracağım. nobody inc banyodan bildirdi.

kullandıktan sonra edit: test edildi çok da onaylanamadı çünkü içindeki yağ yüzünden rimel kurumuyor ve gözünüzün üstünü altını boyayabiliyor. ben yine de iki üç saatliğine çıkacaksam sürüyorum. arada bir telefonun karanlık ekranını ayna olarak kullanarak kontrol etmeyi alışkanlık haline getirdim.kullanırken bunlara dikkat ediniz. sonra dayı kızının düğününde rezil olmayınız. etkisine gelince: uzayıp uzamadıklarını tam kestiremiyorum, öyle çok bariz bir fark yok yani. ama kesinlikle çok daha az dökülüyorlar. haftada bir bir kirpik ya düşüyor ya düşmüyor.
hesabın var mı? giriş yap