şükela:  tümü | bugün soru sor
  • herkesin değil ama orada yaşayan halkın büyük kısmının bu hayattaki amacı nedir merak ediyorum doğrusu. yani sadece tiner, bonzai çekip, sağa sola bıçak sallayıp, arabayla sokak aralarında ağa ağa gitmek mi bu insanların amacı.
    apaçilik, serserilik, çetecilik, mafyacılık aktiviteleri dışında bunların dünya insanlığına bir katkısı oluyor mu bizim bilmediğimiz. var mı bunların bir faydası dünyaya. gece gece bu konuya takıldım.
  • bağcılar'a taşındığımızda 9 yaşında falandım sanırım yani çocukluğumu ergenliğimi falan bağcılar'da geçirdim hep. hayatımda uyuşturucu kullanmadım sigaraya da üniversitede başladım hatta.

şuan şehir dışında üniversitedeyim 3 senedir uzağım ve hiç de sevmem bağcılar'ı ama yine de yazma gereği duydum. doğrudur apaçisi,esrarkeşi,torbacısı falan çoktur bağcıların ama mesela örnek vermek gerekirse dibindeki şirinevler'den veya gop'tan veya ne bileyim istanbul'un kalburüstü semtlerinden bir farkı olduğunu düşünmüyorum. bu kadar adının çıkması tamamen bu heijan gibi sikko adamlardır onun dışında bir olayı yok. ne sanıyorsunuz aq bagcılara girer girmez hemen sınırında bonzaiciler falan birbirini mi vuruyor nasıl bir hayal dünyası bu? her yerde olduğu gibi burada da çeşit çeşit insan var tek farkı nüfüsun dıger semtlere göre biraz daha fazla olması.
  • belli semtlerin sosyo-kültürel yapısıyla genellemelere konu olup ötekileştirilmesi çok ilkel bir yaklaşım değil mi? sene
    olmuş 2018...
  • en ''iyi'' semtteki insanında en ''kötü'' semtteki insanında yaşamdaki amacı aynı. sadece ifade ediş tarzları farklı.