• dün gece göktürkten dönerken havalimani yoluna çıkmadan aralardan döneyim dedim.kemeri ve bahcekoyu gectikten sonra böyle 10 kmya yakin bir ağaçlık yol vardir meşhur .gece hiç bir ışık ve araç trafigi olmadığı için biraz ürkütücüydü.hatta bir viraji döndüm baktım karşımda bir karaltı evet kocaman yaban domuzu,fotoğrafını çekmek için durdum ama ürküp kaçmıştı

geçen yaz ordunun yaylarında,tepelerinde o kadar gezip de göremediğim yaban domuzunu istanbulun göbeğinde* görmek şaşırtıcıydı
  • bu beldenin sarıyer tarafından erişim için kullanılan yolunda gece gitmek dehşet adrenalin salgılatır. kapkaranlık virajlı daracık yolda ralli yaptığı hissi verir insana.
  • hafta sonları trafiğin acaip sıkıştığı, yakın gelecekte daha da sıkışacağı kesin olmasına rağmen yola sıfır 7 katlı gudubet apartman yapmaya çok meraklı, esnafı sarıklı takımından köy bozuntusu
  • eskiden sariyer'e bagli sadece orman fakultesi ve civardaki mesire yerleri ile biline bir koy iken, sehirdisinda yasama aliskanliginin istanbullari da sarmasi ile beraber kemerburgaz ve zekeriyakoyile birlikte bir anda kentlesen belki de en uygar yeri koyun zekeriyakoy tarafinda bulunan hilda' nin yeri diye bilinen alman restaurantı olan yerlesim yeri.
  • harika bir ağaçlı yolu var. yazın motorla giderken inanılmaz huzur veriyordu. uskumruköy ve zekeriyaköy'ün yolları da bir o kadar güzel. gündüz başka güzel, gece başka bir güzel. dikkatli gidilmesi gerekiyor, virajları tehlikeli olabiliyor yol daralıyor.

https://tr.pinterest.com/pin/343610646549963788/
  • kır düğünleri için gözde haline gelmiş semtmiş. yan yana bir kaç mekan var içinde birer ikişer kır düğünü için hazırlanmış alan var. ne var bu alanda? işte bunlar var: biraz yüksekte tüllerle kaplı çardağımsının içinde nikahın kıyılacağı bir masa, izleyenler için yine amerikan konsepti sandalye dizilimi, kokteyl için standların olduğu çim alan, yine çimlerin üzerinde yemek masaları ve dans edilecek sahne.

güzel ya da kötü gibi bir değelendirmeye girme niyetim yok. şahsen düğünü eğlenceli yapanın evlenen çiftin eğlenceli olup olmamasıyla alakalı olduğunu düşünüyorum, mekanla değil.
  • garden village center'ın doğduğu muhit.
  • bu semte doğru giderken gözünüzde yolda müthiş bir dükkan çarpar. dükkanın ismine bir anda vurulursunuz, bu eşsiz yaratıcılık karşısında nefesiniz kesilir. gördüğünüz herkesle paylaşmak istersiniz, gözleriniz dolar her seferinde. bu pimapenci dükkanın ismi sizi sizden alır. "şit pen".
  • koca koca sokak köpekleriyle ünlüdür.
  • burada belgrad ormanının ortasına da üçüncü köprü yapılacağına göre bir ganalistanbul da buradan geçecek sanırım. üçüncü köprüyü bilmiyorum ama dördüncü köprü taş ve sopalarla yapılacak.
hesabın var mı? giriş yap