• rüyalara da konu olan istektir.
    örneklerle anlatılabilir:

http://i.hizliresim.com/wbr1gv.jpg

edit: güncelliğini korumaktadır.
  • allah, isteyen herkese nasip etsin dediğimdir.
    ufak bir safariye çıktım bahçemde lâkin tavuklarımı paylaşmayacağım çünkü onlara çabuk nazar değiyor*

biri erik mi dedi?

eriklerrrr

ve bahçenizin kurak topraklarında ve taşlık alanlarında yaşayan ejderhalar vardır. evet ejderhalar.

dracaryssss

ve bahçenizde misafir ettiğiniz bir dost. adı; büyücü. kapattı kendini.

büyücü

ve daha nice dostlar...

hayat kesinlikle bunlarla bir başka güzel!
  • "bahçeli ile evde yaşama hayali" diye okudum da diyecektim ki evlerden ırak.
    (bkz: yaran yanlış okumalar)
  • benim için (bkz: teraslı evde yaşama hayali)
    *
  • eriğin yanında zeytinler portakallar da olan hayalimdir.minik bostanı da unutmayalım
  • ilk an da bahçeliyke evde yaşama şejlinde okudum ve bir anda soğudum hayattan.
  • devlet bahçeli’nin siyaseti bıraktığını zannetmeme sebep olan başlık.
  • hayaldi gerçek oldu
  • bahçeli bir evde yaşıyorum. hayalimi sekiz yıl önce gerçekleştirdim. hatta iki bahçesi var; biri kuzeye, biri güneye bakıyor. meyve ağaçları, bostan, süs havuzu falan işte...

ama içinde bahçeli geçtiği için soğudum billa evimden.
  • şahsen şuan bahçeli evde yaşıyorum. hemen şu üstteki arkadaşın gönderdiği resimlerdeki gibi olmadığını belirteyim.

normal şehir merkezinde binaların arasında kalan tarzda bir bahçemiz var. bir salon büyüklüğü. peşinen söyleyeyim çok güzel bir duygu. yıllardır bahçeye çıkmamıştım. yeğenlerim olduktan sonra asfalt yolda vızır vızır arabalar geçerken oynayamıyorsun. çıkarıyorsun bahçeye düşsün kalksın falan içiniz rahat bir şekilde oynuyorsunuz. birde çekirdekten ağaç yetiştirme olayı var ki paha biçilemez. yıllardır annem bardak eriği, kızılcık, ceviz, ayva falan ekip yetiştirdi. tabii dedim ya çok büyük değil tahmini en fazla 50 metre karedir. sırayla birilerini yetiştirip meyvelerini 1-2 sene aldıktan sonra kesip başkasını yetiştirdik. tam yattığım odanın penceresinin dibinde ayva ağacı vardı. yazın geldiğini hep ondan anlardım. en uzun soluklu o durmuştu. şimdi zeytin büyüyor mevcut bir limon ağacımız var ve mandalina yetiştirmeye çalışıyoruz bakalım henüz fide sağlıklı değil.

belli bir yaşa geldikten sonra yanındaki fidelere güneş göstermeyecek kıvama geldiğinde kesip diğerini yetiştiriyoruz. çok zevkli birşey.
hesabın var mı? giriş yap