• izmir'de ilköğretim öğrencilerine süt dağıtımı uygulaması, 4 yıldır tire süt kooperatifi tarafından yürütülmekteydi. şu ana kadar öğrencilerim ve veliler bu uygulamadan gayet memnundu ve herhangi bir şikayet almamıştık. bugün tire süt kooperatifi dışında milli eğitim'in anlaşmalı olduğu firmanın sütleri geldi. çocuklar sabah beslenme sırasında bu sütü içmek için açtılar. 4-5 tane öğrencim* "öğretmenim bu süt su gibi, içmek istemiyorum" diyerek sütlerini yarım bıraktılar, ben de zorlamadım. şimdi bu zehirlenme haberini duyunca da meraklanmadım değil umarım zehirlenen bu öğrenci bir an önce iyileşir ve benimkilere de bir şey olmaz.
  • yakında evlenme hayali kuran öğrencidir. ama anası babası oyunu akp'ye basmaya devam eder, çocuk bugün sütten ölmezse zaten yarın patlayan bir tersanede, ya da acilde bir hasta muayene ederken, olmadı mayına basarak ölecektir. ya da allah korusun çocuğun ilerde bir fikri olur, söylemeye kalkar sonrası malum. yazdıkça içim karardı, dolayısıyla hiç değilse müslümanlar desturuyla oy vermeye devam ederler, müslümanlık tanımları bambaşka. ihaleler falan bambaşka şeyler bunlar.
  • kesin öğrencinin eşekliğidir. bilmiyorsan içme kardeşim!
  • ismet inönü'nün zehirlediği öğrencidir kesin. inanmayan recep tayyip erdoğan'a sorsun, size 30 şubat 1936'ya ait bir gazete bulur bir şekilde.
  • küflü kuruyemişler, radyasyonlu fındıklar dağıtan devletin adı değişse de kaderi değişmeyen öğrencisidir.
  • okula gelmeseydi zehirlenmeyecekti. (bkz: oya eronat)
  • 1983 yilinda bahar ayinda okudugum ilkokul'a süt, findik, bisküvi dagitilacagi haberi geldi...
    gün geldi sütler dagitildi...
    her ögrenciye 5 litre süt. iki paket findik...
    heyecanla actik. süt yogurtlasmisti... ve rezil bir kokusu vardi...
    attik...
    umudu findiga bagladik... iki findik yedik agzimiza degisik bir tad saldi. 3. findigi yiyemedik.
    ve belli bir sure sonra yedigimiz findiklari da kusarak çikardik...
    bisküvi nasil bir seydi hatirlamiyorum.
    ama devletin dagitttigi süt ve findikla imtihanimiz 29 yildir devam ediyor...
    ve biz bu sinavda devlete ayni notu veriyoruz. "sifir"
    bu devlet hic ama hic dersine iyi calismiyor..
  • hükümete komplo kurmuş öğrencidir.

bir süre önce okullara süt dağıtma projesinin haberleri medyada dolaşırken iki şey üstünde duruluyordu: biri, özel okullarda dağıtılmayacağı, ikincisi ise velilere bilgi verilip öğrencilere laktoz testi yapılacağıydı.

bugün çıkmış, bülent arınç ve ömer dinçer ortada zehirlenme yok diyor, aşırı doz diyor, laktoz alerjisi diyor. e hani sen test yapacaktın? onu da mı reklam olsun diye uydurdun?

diyarbakır valisi ise yaptığı açıklamayla cem yılmaz'ın koltuğuna göz dikmiş resmen.

bu olayın aslı şudur sevgili sözlük:

önce diyarbakır'da 300'den fazla öğrenci, sivas'tan 500'den fazla öğrenciyle anlaşıyor. sonra bunlar yanlarına adana'dan 200, kırıkkale'den 36, konya'dan 25, sakarya'dan 33 ve antalya'dan da 50 öğrenciyi katıyor. konuşup anlaşıp hükümete komplo kurmaya karar veriyorlar ve bugün bütün türkiye'ye sütten zehirlendikleri şeklinde yalan söylüyorlar. biz de inanmıyoruz elbette, ne yani aptal mıyız? onların yalancı, bülent arınç ile ömer dinçer'in ise haklı olduğu gün gibi aşikâr.

öğrencilerin ele başının ise sefa akca isimli samsunlu bir çocuk olduğu söylenmekte.
  • güzel zehirlenmiştir.
  • şakirtlerin şimdide otomatikman süt zehirlenmeleri konusunda devlet müdafasi dalinda örnekler vereceği bir başlik olmuş hayirli olsun. şu anda daha evvel süt içmeyen çocuklarda süt sorun çikarir fantazyasi açik ara önde. ama ben daha saçma şeyler yazilacağina eminim.

bi sakin olun be. hemen ak partiyi savunayim moduna girmeyin güzelim, ne olmuş ne bitmiş öğrenelim dimi. ayrica ne olursa olsun bakanin malca beyanatinida hakli çikarmaz, mallik baki çünki.

edit : şakirt yazdık ya hemen ispiyonlamışız, heh organize olma hızlarına hayranım bu arkadaşların ben ya, ota boka duyarlılıkda geliştirmişler, harika böyle devam edin.
hesabın var mı? giriş yap