• net olun. ilkokul 1. sınıftaki ''ali ata bak'' cümlesi kadar net olun. bir şeyleri anlaması için alttan mesaj vermeye çalışmayın. çünkü anlamayacak\anlamak istemeyecektir. sizden istediklerinizi net olarak anlatmanızı bekler. o da öyledir. 'mesela size 'bana bunu bunu yaptın o yüzden bugün senle pek konuşmak istemiyorum...'' ya da ''bana böyle bir davranışta bulunman çok hoşuma gitti, yerim.'' diyebilir.sizden de aynısını bekler. her şey hakkında dürüst davranabilir.
  • sevildiğini hissettirememek. bundan beslenen, tüm hayatını neredeyse aşk'a adayan bi kadına bunu yapmayın. alın vıcık vıcık öpün, koklayın, aşk sözcüklerine boğun, kapılarında yatın, ayağına güller serin falan demiyorum. önemsendiğini hissettirin çünkü o sizin için canını vermeye hazır zaten. ha belki de en büyük hatası bu. o da başka bi entry'nin konusu.
  • kendimden yola çıkarak;
    - ilgisiz olmayın, zaman ayırın.
    - açık konuşun, anlayacaktır.
    - küçük minik sürprizler yapın mesela karşılığını kat be kat fazlasıyla alırsınız.
    - kolay güvenirler, güvenini kırmayın, kırarsanız ikinci bir şans istemeyin, istediniz diyelim asla ikinci şansı verdiğini sanmayın.
    - karşınızda paranoyalar konusunda uzman bir hatun olduğunu unutmayın.
    - bakmayın dağılgan durduğuna her durumda ayağa kalkabilecek kadar güçlü aynı zamanda narin kadındır.
    - aklınıza bile gelemeyecek ince ayrıntılara kırılıp size bunu yansıtmamak için kendileriyle çelişirler bide, sevimli bir dengesizlik bence bu.
  • kafasına balık fırlatmak.
    not: burç denen saçmalığa inanan insanların akıl sağlığı hakkında ciddi şüphelerim var.
  • parmaklarınızı burun deliklerine sokmak mesela.
  • balık burcu olduğunu öğrendiğinizde acıklı bir yüz ifadesiyle “ah kıyamam” demeyin. mart ayında doğmuş olmamın acınası bir yanı yok çünkü.
  • bir insanı burçlarına göre etiketlemek.
  • suratına doğru osurulmaması gerekiyor. çok alınıyorlar.
  • hatasız kul olmaz ama siz yine de 'geri dönüşü olmayan hatalar' yapmayın.
    kısaca dürüst ve net olun yahu.

(#32343388)
    (#14034134)
    (#27926605)
    durumu çok güzel özetlemiş.
  • yakın arkadaşımdan biliyorum
    arkalarından iş çevirmeyin
    içiniz dışınıza vurursa egosundan da fedakarlık edip size çok çok sinirlenmeyecek, tavır koymayacaktır.
hesabın var mı? giriş yap